1 terörist daha ikna yoluyla teslim oldu
![](https://www.konyahabersiteleri.com/wp-content/uploads/2022/08/1-terorist-daha-ikna-yoluyla-teslim-oldu.jpg)
Haberi Paylaşmayı Unutmayın
İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde, PKK terör örgütünden kaçan 1 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu.
PKK/KCK terör örgütüne 2015 yılında katılım yapan ve Suriye’de faaliyet gösteren terör örgütü mensubu, Mardin/Nusaybin sınırında güvenlik güçlerine teslim oldu.
Söz konusu örgüt mensubunun teslim olmasıyla birlikte 2022 yılı içerisinde PKK/KCK terör örgütünden kaçarak ülkemize teslim olanların sayısı 63’e ulaştı.