4 saat sürdü! TOMA’lar 550 ton su sıktı

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 13 Haziran günü saat 14.00 sıralarında, 550 kişinin çalıştığı kozmetik fabrikasında statik elektrikten kaynaklı yangın çıktı. Yangına komşu iller Mardin, Batman, Bingöl ve Elazığ’dan gönderilen takviye ekiplerle birlikte 26 itfaiye aracı, jandarma bünyesindeki 2 ve İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki 21 TOMA ile müdahale edildi.

Sağlık, polis, jandarma, AFAD, UMKE ve Polis Arama Kurtarma (PAK) ekipleri ile 250’yi aşkın personelin görev yaptığı bölgede yangın, 4 saat sonra kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının ardından yangın, tamamen söndürüldü. 50 kişinin dumandan etkilendiği yangında 8 bin metrekarelik alanda hasar oluştu.

550 TON SU

Yangına müdahale edilen, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki 21 TOMA’dan hem söndürme ve hem de soğutma çalışmalarında toplam 550 ton su ve 900 litre köpük kullanıldı.

TOMA’ların yangına anları ise araçların kameralara yansıdı. Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçelerinin kritik noktalarında görevlendirilen TOMA’lar, yangınlarda da verilen talimatlar doğrultusunda müdahalede kullanılıyor. TOMA’lar ile Bağlar ilçesindeki Galericiler Sitesi’nde bulunan boya deposu ile Sento Caddesi’nde ev yangınına müdahalede bulunuldu.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA