AKTİF GÖREV ALAN TERÖRİST YAKALANDI

Konya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince başarılı bir operasyona daha imza atıldı. YPG/PYD terör örgütünün Suriye yapılanmasında aktif görev alan yabancı uyruklu bir şahsın Konya’ya geldiği bilgisine ulaşıldı. 

Tem Ekiplerinin yürüttükleri çalışmalar neticesinde PYD/YPG terör örgütüne bağlı “Asayiş Kobani” isimli grup içerisinde görev aldığı tespit edilen terörist, Ereğli İlçesinde yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

“SURİYE’DE KENDİLERİ KARAKOL KURARAK ŞEHİR İÇİNDE UYGULAMA YAPMIŞLAR”

Şüphelinin alınan ifadesinde “Kendisinin “Asayiş Kobani” isimli grup içerisinde bir süre silahlı eğitim aldığını ve eğitimden sonra Suriye’de şehir içine ve köylere atamalarının yapıldığını ve bu grubun sözde şehir içi güvenlik görevi yaptıklarını ifade etti. Örgüt adına görev yaptıkları bir karakol bulunduğunu belirten şahıs, bu karakolda şehir içinde uygulama noktası kurarak burada kontrol sağladıklarını, bu grubun ayrıca bayan suçlularla ilgilenmesi için “Asayişa Jin” isimli bayan örgüt mensuplarından oluşan bir yapılanmanın bulunduğunu” beyan etti.

Tem Şube Müdürlüğünce “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçuyla adliyeye sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.