Bakan Kurum’dan Konya Ilgın’a 3 müjdeli haber!

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’la görüşen, AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Hacı Özdemir ve Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş Ilgın’a 3 müjdeli haberle döndü

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Hacı Özdemir ile birlikte Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile yapılan görüşmeler neticesinde Ilgın’a 3 müjdeli haberi verdiler.

ILGIN’A TOKİ KAZANDIRILIYOR

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, Ilgın için canla başla çalıştıklarını ve 2022 yılının Ilgın için şantiye yılı olacağının daha önce ifade ettiğinin vurgusunu yaptı. Ertaş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana var gücümüzle çalışarak şehrimizi daha iyi noktalara getirme gayreti içerisinde olduk. Şehrimiz için birçok projeyi hayata geçirerek ve proje onaylarını aldığımız çalışmalarımızı ise titizlikle takip ederek Ilgın’ı güzel bir geleceğe hazırlıyoruz. Milletvekilimiz Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir Bey ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey’i ziyaretimizde şehrimiz için hazırladığımız projelerimizin onaylarını aldık. Tüm hazırlıklarını tamamlamış olduğumuz projelerden biri olan konut projesi için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından şehrimize TOKİ kazandırıyoruz” dedi.

ILGIN SANAYİ SİTESİ VE KAPLICA MASTER PLAN PROJESİNE DESTEK

Ertaş, “Ilgın Termal Tesisleri bölgesinde hazırlanan Kaplıca Master Plan Projemiz kapsamında projenin yapımı için ihtiyaç duyulan kaynağın sağlanması amacıyla Rezerv Alan çalışmamızın onayını aldık. Küçük Sanayi Sitesi için Zaferiye Mahallemizde ki hazine arazileri rezerv alan ilan edilip, satıştan elde edilen gelirin %50’si ile Zaferiye Mahallesi D-300 Karayolu üzerinde ki Sanayi Sitesi projemizi hayata geçiriyoruz. Siz kıymetli hemşerilerimizden aldığımız güçle birlik ve beraberlik içerinde çalışmaya devam edeceğiz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikli Bakanımız Sayın Murat Kurum’a şehrimize göstermiş olduğu yakın ilgiden, Milletvekilimiz Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ilgın’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Konya Engelsiz Yaşam Haberleri