Bakan Soylu paylaştı! Biri turuncu kategoride üç terörist etkisiz hale getirildi

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Terör örgütüne operasyonlar tüm hızıyla devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan önemli bir açıklama geldi. Eren Abluka-29 operasyonundan çarpıcı bilgiler paylaşan Bakan Soylu, biri turuncu kategoride toplam 3 teröristin etkisiz getirildiğini duyurdu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle;
YA TESLİM OLUN
Ya SARI TORBA KAÇINILMAZ

Gece yine boş durmadık.

Eren Abluka-29 İç Güvenlik Operasyonu kapsamında Hakkari Çukurca Kazan Vadisinde,
BİRİ TURUNCU KATEGORİDE
ÜÇ TERÖRİST ETKİSİZ

Kahraman Jandarmamıza tebrikler

EREN ABLUKA-33 OPERASYONU BAŞLATILDI

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’da 1054 personelin katılımıyla Eren Abluka-33 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Tufan Operasyonu başlatıldı. 51 ayrı noktada 1 milyon 773 bin kök kenevir ile çok miktarda skunk ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Diyarbakır ilinde “Eren Abluka-33 (Hani/Birlik-Akçayurt) Şehit J.Uzm.Çvş. Muhammet Tufan” Narko Terör Operasyonu başlatıldı.

MSB: Taciz ateşi açan 6 PKK’lı etkisiz hale getirildi

Operasyonda Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Komando Özel Operasyon (JOPER), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1054 personel 68 operasyonel tim görev alıyor.

Operasyonun ilk gününde; Diyarbakır Hani İlçesi Birlik ve Akçayurt mahalleleri kırsalında önceden tespit edilen 51 ayrı noktada gerçekleştirilen arazi arama tarama faaliyetinde yaklaşık piyasa değeri 1 milyon üçyüzaltmış bin TL tutarında;

– (21,2) kg toz esrar,
– (1.773.450) kg kök kenevir bitkisi,
– Yaklaşık (200.000) kök skunk bitkisi ele geçirildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ediyor.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA