Beyşehir’de su şebeke ıslahı çalışması

Konya Haber

Konya Haber

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Beyşehir ilçesinde mevcut içme suyu temin ve dağıtım şebekesini rehabilite etmek, bölgedeki su yönetiminin genel etkililiğini ve verimini arttırmak amacıyla büyük bir projeyi daha hayata geçiriyor. Beyşehir ilçe merkezindeki 4 mahallede yürütülen 10 kilometre uzunluğundaki su şebeke ıslah çalışması kapsamında; kullanım ömrünü tamamlamış asbest borular 100 yıl ömürlü polietilen ve duktil borularla değiştiriliyor.

Beyşehir merkez Evsat Mahallesi’nin tamamı, Hacı Armağan, Hacı Akif ile Esentepe mahallelerinin bir kısmında içme suyu şebekesi ıslah çalışması başlatan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, mevcut içme suyu şebekesinin asbest boru olması nedeniyle sürdürülebilir bir su şebekesi sağlamak için boruları 100 yıl ömürlü polietilen ve duktil borularla değiştiriyor.

Beyşehir ilçesine daha sağlıklı su hizmeti sunmak, içme suyunda AB ve Türkiye kalite standartlarını tesis etmek için modern bir su yönetim sistemi kurmayı amaçlayan Büyükşehir, çalışmayla birlikte bölgedeki su yönetiminin genel etkinliğini ve verimini artıracak. Ayrıca Büyükşehir, mevcutta kullanılan içme suyu temin ve dağıtım sistemini rehabilite etmek ve yeni su temin sistemi kurmak üzere kayıp kaçak oranlarını en aza indirerek proje tesislerinin sürdürülebilir bir şekilde işlemesini sağlayacak.

Toplamda 3 ay sürecek çalışma kapsamında 10 kilometre uzunluğundaki tali ve ana boruları yenileyecek olan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, aynı çalışmayla abone şube yollarının ıslahını da gerçekleştirecek.

konya-buyuksehir-beysehirde-su-sebeke-islahi-calismasi-gerceklestiriyor.jpg

konya-buyuksehir-beysehirde-su-sebeke-islahi-calismasi-gerceklestiriyor-001.jpg

konya-buyuksehir-beysehirde-su-sebeke-islahi-calismasi-gerceklestiriyor-002.jpg

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA