Cumhur üyelerini kazanma hamlesi

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

MEHTAP GÖKDEMİR- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kararsız seçmen ile AK Parti ve MHP seçmeni için kolları sıvadı. CHP, Ankara’da büyük bir üye katılım töreni düzenleyecek. Törende, 81 ilden bir ya da birkaç kişi olacak. Törende AK Parti ve MHP üyesi yaklaşık 200 kişi CHP’ye katılacak. Kılıçdaroğlu, partiye yeni katılacak kişilere rozetlerini takacak.

CHP, 18 Ağustos’ta Ankara’da büyük bir üye katılım töreni düzenlemeyi planlıyor.

Törende her ilden bir ya da birkaç kişi olacak. AK Parti ve MHP’ye üye kişiler Ankara’ya gelecek ve törenden önce partilerinden istifa ederek CHP’ye katılacak. Kılıçdaroğlu, CHP’ye katılacak yeni üyelere törende rozetlerini takacak. Törende yeni katılan üyelere konuşmaları için söz verilecek. Yaklaşık 200 kişiye CHP rozeti takılacak.

HER AY TÖREN

CHP her ay partiye üye katılım töreni yapmayı planlanıyor. Periyodik olarak yapılacak bu törenlerin bazılarına Kılıçdaroğlu da katılacak. Partiye katılım törenlerinin özelliği ise AK Parti ve MHP’ye üye kişilerin partilerinden istifa edip CHP’ye katılmaları olacak.

CHP kulislerinde, “Bize katılın çağrısına icabet edenlerle bir araya geliyoruz” görüşleri dile getiriliyor. CHP, “kararsızlar” ve AK Parti ve MHP’den kopan seçmenin oyunu almak için çalışmalarını yürütüyor. Kılıçdaroğlu da konuşmalarında sık sık, “Geçmişte AK Parti’ye, Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren kardeşlerime seslenmek isterim” ifadesini tekrarlıyor.

CHP saha çalışmalarında da hem kararsızlara hem de AK Parti ve MHP tabanına seslenecek ve oylarına talip olacak.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA

vbethttps://groups.google.com/g/extrabet-balina/c/XAR-VJebnLE