DSİ KONYA BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU 2022

Konya Son Dakika Haberler

Konya Son Dakika Haberler

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

DSİ personel alımı yapacak mı, DSİ personel alımı ne zaman, DSİ bekçi alımı başvurusu 2022 ne zaman, DSİ bekçi alımı başvurusu nasıl yapılacak, DSİ Konya bekçi alımı başvuruları 2022 ne zaman? soruları cevabını buldu.

DSİ, 21 İLDE 50 BEKÇİ ALACAK

Devlet Su İşleri (DSİ) Resmi Gazete ‘de yayımladığı ilanla 21 ilde bulunan tesislerinde bekçi pozisyonunda görevlendirmek üzere 50 personel alımı yapacağını açıkladı.

DSİ BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU 2022

İlanda belirtilen şartların tamamını taşıyan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresi üzerinden yapacak. Online başvurular 25 Temmuz 2022 tarihinde başladı, 29 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek.

DSİ KONYA BÖLGE KAÇ BEKÇİ ALACAK?

DSİ Konya 4. Bölge Müdürlüğü, kendisine bağlı iller olan; Konya’da 4, Karaman ve Aksaray’da 1’er, Niğde’de ise 2 olmak üzere toplam 8 bekçi alımı yapacak.

Alım yapılacak iller ve sayılar şu şekilde:

dsi-konya-bekci-alimi-yapiyor-i-tikla-basvur.jpg

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru şartları ise şu şekilde açıklandı:

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

İlan tarihi olan 25/07/2022 tarihi itibariyle en fazla 40 yaşında olmak. (25/07/1982 tarihinden sonra doğmuş olmak)

Son başvuru tarihi itibariyle en az lise ve dengi okul mezuniyet belgesine sahip olmak

Askerlik ile ilişiğinin olmadığını belgelendirmek.

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun Gereğince geçerliliği devam eden Silahlı Özel Güvenlik belgesi ve kartına sahip olmak

Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporuna sahip olmak.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atamaya engeli bulunmamak

DSİ BEKÇİ ALIMI 2022 BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Haber Dairesi (Konya Haber)

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA

vbethttps://groups.google.com/g/extrabet-balina/c/XAR-VJebnLE