E OKUL VBS giriş: E okul ne zaman kapanıyor 2022? E okul karne notu görüntüleme

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

E Okul sisteminin kapanması, öğrenciler için karne notlarının girişinin tamamlanmasını ifade etmektedir. E Okul sistemine karne notları girişi yapıldıktan sonra öğrenci ve veliler öğrenci ile ilgili tüm bilgileri e okul sistemi üzerinden kontrol edebiliyor.

E OKUL NE ZAMAN KAPANIYOR 2022?

E okul sistemine giriş için son tarih yok. E okul sistemi sürekli açık bulunmaktadır. Okulların kapanmasına ile birlikte not sorgulaması yapmak isteyen öğrencilerin oluşturduğu yoğunluk nedeniyle zaman zaman e okul sisteminde geçici erişim sıkıntıları yaşanmaktadır.

E okul not girişleri ise genellikle karnelerin verileceği tarihinden önce kapatılıyor.

E OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler e okul sistemine öğrenci T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapabiliyor. Karne notlarını ise e okul yıl sonu notları kısmında görüntüleyebiliyorsunuz.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E OKUL NEDİR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen bir okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerinden e-Okul hesabı oluşturulur ve öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

E OKULDA NE YAPILIR?

Devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav sonuçları, sözlü notları, sınav tarihleri, diploma notu sorgulama, alınan belgelerin görüntülenmesi (takdir, teşekkür, onur belgesi vb.), nakil işlemleri, öğrencinin okunan kitaplar, yerleştirme ve sınav bilgileri ve okul duyuruları gibi hizmetlere e okul aracılığıyla ulaşılabilir.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA