Erdoğan’ın 15 Temmuz programı belli oldu! Saraçhane Meydanı’ndan millete seslenecek

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz’da “Türkiye Aşkına” temasıyla ülke genelinde ve yurt dışında geniş kapsamlı anma etkinlikleri düzenlenecek. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncelikle gaziler ve şehit yakınlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 15 Temmuz Anıtı’na çiçek bırakacak. Millet Camii’nde kılınacak Cuma Namazı ve Hatm-i Şerif programının ardından ise Erdoğan, TBMM’ye geçecek. Burada 15 Temmuz Anıtı’na çelenk bırakacak Erdoğan, daha sonra İstanbul’a hareket edecek. Erdoğan’ın akşam saatlerinde İstanbul Saraçhane Meydanı’nda, 15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik Günü programına katılarak millete seslenmesi bekleniyor.

New York’ta gösterim

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen etkinlikler kapsamında FETÖ’yü tüm yönleriyle anlatan ve milletin direnişi, devletin mücadelesini ve demokrasi zaferini vurgulayan Türkçe ve İngilizce film, video, klip ve belgeseller gösterilecek. Yurt genelinde açık hava mecralarında ve dijital mecralarda 15 Temmuz temalı iletişim faaliyetleri gerçekleştirilecek. İstanbul’da Saraçhane, Beşiktaş, Üsküdar ve İstanbul Havalimanı’nda; Ankara’da Ulus Meydanı, Kentpark AVM önü, Kızılay Meydanı ve İzmir’de Konak Meydanı’nda led ekranlarda 15 Temmuz gösterimleri yapılacak. New York’ta da 15 Temmuz’a dikkat çekmek amacıyla mobil led gösterileri gerçekleştirilecek.

Trenle Ankara’ya…

Basın İlan Kurumunca Marmaray Yenikapı İstasyonu’nda 15 Temmuz ve Manşetler Sergisi düzenlenecek. İletişim Başkanlığı ve TCDD iş birliği ile giydirilen “Türkiye Aşkına” temalı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni, 14 Temmuz’da Ankara’dan İstanbul-Söğütlüçeşme Tren Garı’na hareket edecek. İletişim Başkanlığı tarafından ayrıca İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Konya, Kayseri, Gaziantep, Sivas, Trabzon, Kahramanmaraş, Erzurum’da üç gün sürecek fotoğraf sergileri düzenlenecek. Diğer taraftan Diyanet İşleri Başkanlığı koordinasyonu ile 15 Temmuz’da tüm camilerde salalar okunacak. 15 Temmuz’da ayrıca Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Atatürk Kültür Merkezi’nde video mapping gösterisi gerçekleştirilecek. Aynı gün TRT 1’de Şafak Vakti filmi, TRT Müzik ekranlarında Fahir Atakoğlu ile 15 Temmuz Destanı Konseri yayınlanacak.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA