EYT SON DURUM: Bakan Bilgin’den EYT ile ilgili açıklama: EYT ne zaman çıkıyor?

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

EYT nedir, şartları ne? EYT kimleri kapsıyor? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bugün de EYT ile ilgili de açıklamalarda bulundu. İşte Bakan’ın açıklamaları…

EYT’DE SON DURUM NE?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “EYT meselesi masanızda mı?” sorusunu “Tabi masamızda. Türkiye’nin emekçileri hiç merak etmesin. Türkiye’nin her sorunu bizim önümüzde bir sorun değil. Çalışıp bitirilmesi gereken bir proje olarak önümüzde duruyor.” diye cevapladı.

2023’TE EYT ÇÖZÜLÜR DİYEBİLİR MİYİZ?

Bakan Bilgin konuşmasına “Bu yılın sonuna kadar bu yolda önümüzde olan tüm dosyaları çözeceğiz. O da önemli dosyalarımızdan birisi. Alternatif çözüm önerileri oluşturmaya çalışıyoruz. Her şey önümüzde. Benim acil çözmek istediğim geçici işçi sorunudur.

Bu sorunu çözeceğim onları çözmemiz lazım. Bunun çözümü daha pratik olarak mümkündür. Diğer bir sorunumuz var kamu personeli içerisinde sözleşmeliler var. Bu sözleşme kamuda Arap saçına dönmüş sözleşmeli modeli var. Bunları sadeleştireceğiz. Sözleşme yapılması zorunlu olan statülere dönüştüreceğiz. Kadro haklarını vereceğiz.

Kadro haklarını vereceğiz diğer sözleşmeliye kamunun ihtiyacı var. Çok özel bir yazılımcı, çok özel bir teknolojiyi bilen kamunun kuruluşlarında çalışan uzmanlık isteyen personelleri mevcut kamu personeli olarak çalıştıramıyorsunuz. Onlara da seçenek sunacağız. Kamuda sana şu imkanları vereceğiz diyeceğiz. Bu çalışmamızı şu anda sürdürüyoruz. Çalışma grubundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum.” diye devam etti.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA