‘Feriştahınız gelse bizi korkutamaz’

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Mehtap Gökdemir /CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Van’da gerçekleştirilen Belediye Başkanları Çalıştayı’nda konuştu. SADAT’ın yöneticilerinden Ersan Ergür’ün “Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz” sözlerine de sert tepki gösteren CHP lideriözetle şunları söyledi:

BOYNUMUZUN BORCU: Değerli yol arkadaşlarım, Van’ın bizim açımızdan özelliği bir belediye başkanımızın bile olmaması. Ama Van’ı gezerken arkadaşlarım gözlemlerini aktardılar, büyük bir kabul var. Herkeste bir beklenti var. Dolayısıyla bu beklentiyi bu kabulü büyütmemiz gerekiyor. Van’ın sorunlarıyla ilgilenen bir siyasal anlayış yok. Ama Van’ı büyütmek de bizim boynumuzun borcudur.

ENGEL OLAMAYACAKLAR: Baskılar, tehditler, soruşturmalar var. Belediye başkanlarımızın başarılarını kıskananlar var. Polis baskınları, diğer baskınlar, ihbarlar, şikayetler bütün bunların hepsi yapılıyor. Bu engellemelerin hiçbirisi CHP’li belediyelerin hizmet vermesine asla engel olamayacak. Belediye başkanlarımız bütün engelleri aşarak halka hizmet verecektir.

78 KEZ DENETLENMİŞ: Polis baskınları yapıp algı yaratmaya çalışıyorlar. Kaç soruşturma geçirdi belediye başkanlarımız diye baktım. Çanakkale Merkez Belediyemiz 2019’dan bu yana 78 kez denetlenmiş. Belediye başkanını nefes alamaz hale getiriyorlar..

SADAT’A TEPKİ: Paramiliter güçlerle kendilerine yeni alanlar açtıklarının da farkındayız. SADAT ve benzeri kuruluşlar, onlardan birisi şöyle bir ifade kullanmış; ‘Biz bu vatanı Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz’. Yani ‘demokrasiye inanmıyoruz’ yani ‘kim sandıkta galip gelirse ben izin verirsem iktidar olabilir’ diyor. Bu lafı ediyorsan, arkanda birileri var ona güveniyorsan, asla ona güvenmeyeceksin.Bu ülke sahipsiz değildir. SADAT’ın önüne gittiğimde korkudan içeriye kaçtılar. Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bizim adımız CHP, biz savaş meydanlarında kurulan bir partiyiz. Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz.

SOYDURTMAYACAĞIZ: Dışarıya kaynak aktarıldığını da gayet iyi biliyorum. Bu memleketi kimseye soydurtmayacağız. Her karanlık odağın üzerine gitmek görevimiz .Arzu eden, kaygı duyan vatandaşım varsa beni de arayabilir, herhangi bir belediye başkanımı da arayabilir. Vatandaşlar nefes alamıyor. Evlerde huzursuzluk var. Ciddi bir işsizlik var. Bir dönüşüme ihtiyacımız var. Ayağa kalkmaya ihtiyacımız var. Bunu yapacağız.

‘Demirtaş ve Kavala için bize katılacaksınız’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Düşüncesinden dolayı hiç kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız; Selahattin Demirtaş’ın, Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız. Devletin adaletle erdemle bilgi ve birikimle yönetilmesini istiyorsanız bize katılacaksınız. Toplumun her kesiminin kucaklanmasını istiyorsanız bize katılacaksanız. Biz sizin partiniziz, sizin için çalışıyor, sizin için emek harcıyoruz” dedi.

nakitbahisikimisli