Güneşlenen kadının göğsüne şemsiye saplandı, hayatını kaybetti

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

ABD’nin Güney Carolina eyaletindeki Garden City Plajı’nda bir kadın, rüzgarla uçan plaj şemsiyesinin göğsüne saplanmasıyla hayatını kaybetti.

63 yaşındaki Tammy Perreault isimli kadın, dün öğle saatlerinde yaşanan olayda ağır yaralandı.

Yetkililer, hastaneye kaldırılan kadının bir saat sonra göğüs travması nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu.

Washington Post’un haberine göre; plaj şemsiyeleri, kuma ve taşa çakılabilmesi için sivriltilmiş bir uca sahip ancak rüzgarın şiddetlenmesi halinde zaman zaman havalanarak kazalara neden olabiliyor.

18’inde milyoner oldu! Gösterişli hayatı hayran bırakıyor…

HER YIL 3 BİN KİŞİ PLAJ ŞEMSİYESİNDEN YARALANIYOR

ABD Tüketim Ürünleri Güvenliği Komisyonu verilerine göre, ülkede her yıl yaklaşık 3 bin kişi plaj şemsiyeleri nedeniyle yaralanıyor. Horry County Acil Durum Yönetimi sözcüsü Thomas Bell, yerel haber kanalı WMBF’ye yaptığı açıklamada geçmişte de benzer olayların yaşandığından söz etti.

ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu, 2010’dan 2018’e kadar yaklaşık 2 bin 800 doğrulanmamış plaj şemsiyesiyle ilgili yaralanma olduğunu tahmin ediyor.

Çıplaklar kampında cinayet! Teşhirciyi öldürdü…

KÖPEKBALIĞI SALDIRISINI ANLATTI: BENİ ISIRINCA TÜKÜRDÜ

ABD’nin California eyaletinde okyanusta yüzerken köpekbalığı saldırısına uğrayan Steve Bruemmer üç hafta sonra taburcu oldu. Bruemmer, 22 Haziran’da Pacific Grove’da yüzerken korkunç olay başına gelmişti. Hayvan, talihsiz adamın bacağını, karnını ve kollarını ısırmıştı. Bir hemşire ve polisin yardıma gittiği Bruemmer kurtarılarak tedavi altına alınmıştı.

Natividad Tıp Merkezi’nden Dr. Nicholas Rottler, köpekbalığı dişlerini bir milimetre daha geçirseydi karındaki atardamarı keseceğini söylemişti: “Çok daha kötü olabilir, Bruemmer sudan çıkamayabilirdi.”

Isırıkları inceleyen Kaliforniya Balık ve Yaban Hayatı Teşkilatı, yaratığın büyük beyaz köpekbalığı olduğu sonucuna varmıştı. Hayvanın 6 metre uzunluğunda olduğunu tahmin etmişti.

Independent Türkçe’nin haberine göre de;Taburcu edildiği gün bir videosu yayımlanan Bruemmer’ın “Shark Attack Survivor” (Köpekbalığı Saldırısından Kurtuldu) yazan bir tişört giydiği görülüyor.

62 yaşındaki Bruemmer, hayvanın kendisini ısırınca tükürdüğünü belirtti: “Ben fok değilim. Beni fok sandı. Biz onların yiyeceği değiliz. Yanımda bana bakıyordu. Beni tekrar ısırabileceğini düşündüm. Bu yüzden elimle itip tekmeledim ve gitti.”

Kendisine 28 ünite kan verildiğini kaydeden adam, kurtarıcılarına ve kan bağışçılarına teşekkür etti. Dr. Rottler, Bruemmer’in deneyimli bir yüzücü olmasının iyileşme sürecinde işe yaradığını vurguladı: “Vücudunun üst tarafının gücü ve kalbinin dayanıklılığı, çoğu hastadan daha hızlı iyileşmesini sağladı.”

İdama etek boyu engeli! Genç kadın çareyi böyle buldu

Diğer Son Dakika Haberleri İçin TIKLA