Kara propaganda tutmadı! Terör örgütünün çirkin oyunu…

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Dışişleri Bakanlığı’ndan, Irak’ın Dohuk Vilayeti’nde gerçekleştirilen saldırıya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

‘Terör örgütü kaynaklı’

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Türkiye sivilleri hedef alan her türlü saldırının karşısındadır. Türkiye terörle mücadelesini uluslararası hukuka uygun şekilde, sivillerin, sivil altyapının, tarihi ve kültürel varlıklar ile tabiatın korunmasına azami hassasiyet göstererek yürütmektedir. Masum insanları hedef alan ve terör örgütü kaynaklı olduğu değerlendirilen bu gibi saldırılarla ülkemizin terörle mücadeledeki haklı ve kararlı tutumunun hedef alındığı kıymetlendirilmektedir. Türkiye gerçeğin açığa çıkması noktasında her türlü adımı atmaya hazırdır. Irak hükümeti yetkililerini hain terör örgütünün söylem ve propagandasının etkisi altında açıklamalar yapmamaya, bu elim hadisenin gerçek faillerinin açığa çıkarılması için iş birliği yapmaya davet ediyoruz.”

‘Dezenformasyon’

Güvenlik kaynakları da, terör örgütü PKK/KCK yanlısı yayın yapan medya organlarında yer alan “TSK’nın atışları sonucu sivillerin hayatını kaybettiği” iddiasını yalanladı.

Güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyindeki operasyonlar sonucunda terör örgütünün dağılma noktasına geldiğini, örgütün içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için yalan, dezenformasyon gibi ahlak dışı yollarla çıkış arayışında olduğunu bildirdi.

Terör örgütü PKK/KCK’nın masum sivilleri hedef aldığı, bölge halkının köylerine, tarla ve bahçelerine gidemediği gerçekleri biliniyorken bu tür haberlerin, dikkatleri dağıtmak, algı oluşturmak için maksatlı ve yanlı olarak yayınlandığı kaydedilerek, söz konusu olayın teröristler tarafından düzenlendiğinin anlaşıldığı ifade edildi.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA