Kılıçdaroğlu’nun iddialarıyla ilgili Erdoğan’ın avukatından açıklama

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun TÜRGEV ve ENSAR Vakfı iddiaları sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın açıklama yaptı. Avukat Aydın, ‘Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik mesnetsiz isnatları, akıl ve izan dışı iftiraları nedeniyle, Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine yasal yollara başvurulacaktır.’ dedi. Öte yandan Aydın,Kemal Kılıçdaroğlu’ndan tahsil edilen 150 bin liralık manevi tazminatların vakıflara bağışlandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

KILIÇDAROĞLU’NA PEŞ PEŞE TEPKİLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, TÜRGEV ve ENSAR vakıfları üzerinden ABD’ye para kaçırıldığı iddialarına Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti’den de peş peşe tepkiler geldi.

ŞENTOP: HAYATINI MİLLETİNE ADAMIŞ BİR LİDER

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik iddialarıyla ilgili Twitter’daki hesabından açıklama yaptı.

Şentop, paylaşımında, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her vesileyle, kefenini giyerek siyaset yoluna çıktığını ifade ve ispat eden, ülkesine kalbi duygularla bağlı hayatını milletine adamış bir liderdir; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ‘kaçmak’ fiiliyle yan yana konulabilecek ülkedeki son kişidir. Seçim kampanyasına malzeme arayanlar, ülkemize katkısı olacak başka konular seçmeli” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’na TÜRGEV ve ENSAR vakıflarından yanıt

BAKAN BOZDAĞ: İFTİRA, YALAN, ÇARPITMA…

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan sözlerine ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulundu. Bozdağ, yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hiçbir zaman mücadeleden ve zorluktan kaçmadığını vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir müfteriden, hiçbir mücadeleden ve hiçbir zorluktan kaçmadı. Cumhurbaşkanımıza kaçacak diyen müfteriler, ya ülkemiz dışına kaçtılar ya da darbe teşebbüsü sırasında tankların arasından sıvışıp kaçtılar. İftira, yalan ve çarpıtma, siyaset yapma değildir; ahlaksızlıktır. İftira, yalan ve çarpıtma üzerine siyasetini bina edenler, bugüne kadar Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı durdurmayı da yenmeyi de başaramadılar. Yine başaramayacaklar. Yine kaybedecekler. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı hapse attılar bitiremediler, Gezi kalkışmasıyla indiremediler, 17/25 Aralık kalkışmasıyla halledemediler, 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle deviremediler. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteği sayesinde inşallah yine başaramayacaklar” dedi.

SÖZCÜ ÇELİK: İFTİRA

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun iddialarıyla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanımıza dönük söylenen o çirkin sözler, söyleyenlerin alnına iftira olarak yapışmıştır.” dedi.

Twitter’dan açıklama yapan Çelik’in açıklamaları şöyle: Milletimiz Türkiye’nin devlet başkanına dönük bu iftira kampanyasının Türkiye’ye zarar vermek amacı taşıdığının farkındadır. Karanlık odakların yıllardır yürüttüğü bu faaliyetler hep hezimete uğramıştır. Onların siyasi aletleri de milletimizden gereken cevabı alacaktır.

KİMLERİN ALET OLDUĞU AÇIK

Herkes biliyor ki, Cumhurbaşkanımız milletine ve Türkiye’ye aşkla bağlıdır. Bunu sorgulamaya kalkanlar, sadece kendilerinin Türkiye’ye bağlılıklarını sorgulamış olurlar. Etrafımızda olup bitene bakın. Türkiye’nin bu gelişmeler karşısındaki duruşuna bakın. Cumhurbaşkanımıza “kaçacak” denmesinin kimlerin kara propaganda aygıtında üretildiği net görülür. Kimlerin buna alet olduğu ise açıktır.

ÇİRKİN SÖZLER ALINLARINA İFTİRA OLARAK YAPIŞTI

Cumhurbaşkanımız defalarca her türlü bilinen ve bilinmeyen suikast girişimine karşı durdu. Türkiye’ye hizmeti bir kader gibi yaşadığını defalarca gösterdi. Cumhurbaşkanımıza dönük söylenen o çirkin sözler, söyleyenlerin alnına iftira olarak yapışmıştır.

NUMAN KURTULMUŞ: FETÖVARİ BİR SÖYLEM

Kılıçdaroğlu’na bir tepki de AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş “Bu tarz Türkiye siyasetini kirletiyor, bu dil zehirli. Biz buradayız cumhurbaşkanımız burada. Kılıçdaroğlu iftira skalasını yukarı çekti. Bu, Türkiye siyasetine yapılmış en büyük kötülüklerdendir. Bunu millet izliyor. Sabahtan beri “kaçacaklar” dedikleri şeyi millet çok iyi biliyor. Kılıçdaroğlu kaçmayı en iyi bilenlerden birisidir. 15 Temmuz akşamı nereye kaçtığını ve gizlendiğini bütün Türkiye biliyor. 15 Temmuz’da canı pahasına mücadele veren Sayın Cumhurbaşkanımız ve etrafındaki insanları kaçacaklar diye töhmet altında bırakmak tam manasıyla bir edepsizliktir. Ve bir anlamda kendi geçmişlerini de o kaçışlarının hatırlatılmasından da duydukları rahatsızlıktır. 2 vakfı hedef alarak ortaya koydukları Fetövari bir söylemdir. Yaptıklarıyla FETÖ’nün amaçlarına hizmet ediyorlar. Bununla ilgili hukuki zeminde mücadele verilecektir.

Halkın arasında nefret tohumları ekmek isteyen ve Türkiye siyasetini zehirleyen edepsiz bir dille karşı karşıya kaldık. Siyaset sahnesinde de bu deli saçması söylemlere cevap verilecektir. Biz buradayız, Sayın Cumhurbaşkanımız buradadır. Ukrayna-Rusya krizinde ortaya koyduğu küresel liderlik Kılıçdaroğlu’nu rahatsız etmiş. Böyle ufak ayak oyunlarının arkasına saklanan ana muhalefet partisinin başkanı, Cumhurbaşkanımızın liderliği karşılığında gözleri kamaşmış ki iftira skalasını yukarı çekmek zorunda kalmıştır. Bu dilin, edepsizliğin altında kalamayacağımızı ortaya koyacağız. Bu muhalefet değil başka bir şeydir.” dedi.

HAMZA DAĞ: YİNE KENDİSİNE VERİLEN GÖREVİ YERİNE GETİRDİ…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldığı yayında şu açıklamalarda bulundu:

Benim gündüz atmış olduğum tweet’te de 2014’te de kaçacak diyordu, bugün de kaçacak diyor. Bizim ve ya bu heyetin bugüne kadar bırakın böyle plan noktası olması, zihin dünyasından geçme ihtimali yok. Ortada çok net bir durum var. 15 Temmuz’da kimlerin kaçtığını, tanklara uçaklara ailesiyle birlikte karşı geldiği ortadadır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi nefret söylemi üzerinden aileyi işe katarak olmamalıdır. Bu siyaset olarak kabul edilemez. Bizim de buna siyaseten ve hukuken karşı gelmektir. Hukuki süreci avukatlarımız takip edecektir.

FAHRETTİN ALTUN: 15 TEMMUZ’DA KİMİN KAÇACAK DELİK ARADIKLARINI GÖRDÜK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı: Ne yaparlarsa yapsınlar bürokratlar pirim vermeyecek. 15 Temmuz’da kimin kaçacak delik aradıklarını gördük. Bu tehdit diliyle biz çok karşılaştık bu yeni değildir. Bu çaresizlik ve acziyetin göstergesidir. Yaptıkları tek şey yalan terörüdür. İsmi anılan vakıflar açık ve şeffaftır. Vakıflarımız Türk öğrencilerini destekleme gayretindedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan yalan terörüne karşı çok mücadeleler vermiştir. Bu hukuki mücadele verilmesi gereken bir husustur.

KILIÇDAROĞLU’NUN İDDİALARI

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yayınladığı videoda, TÜRGEV ve ENSAR vakıfları üzerinden ABD’ye para kaçırıldığı iddiasında bulunmuştu.

nakitbahisikimisli