KOMEK kayıt 2024 Başvurusu

Konya haber
Haberi Paylaşmayı Unutmayın

KOMEK Yetişkin Kayıt Başvuruları 4 Haziran 2024 Salı günü başlıyor.

KOMEK KAYITLARI 2024 NE ZAMAN?

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) ve KOMEK Uzaktan Eğitim (KUZEM) yetişkinler için yaz dönemi kayıtları 4 Haziran’da başlıyor. İnternetten online olarak gerçekleşecek olan kayıt başvuruları 11 Haziran’a kadar devam edecek.

KOMEK geniş yelpazedeki kurslarla katılımcılara yine çeşitli eğitim imkanları sunacak.

KUZEM İLE UZAKTAN EĞİTİM

Yaz döneminde 78 farklı branşta 5000 kursiyer ile eğitimlerine başlayacak olan KUZEM 102 grupta eğitim verecek. Blender ile Karakter Modelleme ve Animasyon, Fransızca-Arapça-Korece-Çince Konuşma Kulüpleri, Psikolojik Sağlamlık Eğitimi, İleri Seviye Python Eğitimi, Çocuk Üst Giysileri Dikimi, Unity ile oyun geliştirme, İleri Seviye İşaret Dili, Mobil Fotoğrafçılık, Çocuklarda Eğitimde Bütüncül Yaklaşım, İleri Seviye 3D Studio Max, İleri Seviye Revit ile Modelleme gibi branşlarda ilk defa eğitim gerçekleştirecek.

KUZEM kurslarına katılan ve kursu başarılı bir şekilde tamamlayan tüm kursiyerler Katılım Belgesine sahip olacak. e-devlet onaylı katılım belgelerini kursiyerler, KUZEM öğrenci panelinden görebildiği gibi e-Devlet üzerinden de erişim sağlayabiliyor.

DOLU DOLU BİR YAZ KOMEK’TE

KOMEK yaz döneminde yüz yüze eğitim programları, mefruşattan dil eğitimine, bilgisayar kullanımından mutfak sanatlarına kadar birçok farklı branşı kapsıyor. Kursiyerler, ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun kursları seçerek kendilerini geliştirme imkanı bulacak.

GENÇ KOMEK KAYIT BAŞVURUSU 2024 NE ZAMAN?

Her yaz 7-14 yaş öğrencilerine yönelik düzenlenen Genç KOMEK Yaz Okulu Eğitimleri kayıtları ise 11-25 Haziran tarihleri arasında alınacak. Yaz dönemi boyunca devam edecek olan Genç KOMEK eğitimlerinin yanında yetişkinlere yönelik eğitimlerde belirli kurs merkezlerinde devam edecek. Yaz dönemi boyunca sadece mesleki eğitim alanında alınacak olan kayıtlarda spor ve yüzme seansları aktif olmayacak.

KOMEK Kayıt işlemleri, online olarak 4 Haziran’da internetten gerçekleştirilecek. Alaaddin KOMEK, Araplar KOMEK, Ali Gav KOMEK, Beyhekim KOMEK, Akşemsettin KOMEK, Çatalhöyük KOMEK ve Ertuğrulgazi KOMEK’te yüz yüze eğitimler gerçekleşecek.

Kayıt olma, yoklama gibi tüm süreçlerin dijital ortamda yürütüldüğü KOMEK yetişkin eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim Merkezi onaylı sertifikalarını e-Devlet üzerinden alabilecekler.

KOMEK VE KUZEM YETİŞKİN KAYIT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA

CasibomCasibom