Konya Büyükşehir ekipleri afetten afete koşuyor!

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Marmaris’teki yangının söndürülmesine destek veren Konya Büyükşehir Belediyesi, Bartın’da sel ve su baskınlarıyla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla bölgeye araç, iş makinesi ve personel gönderdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Bartın’da aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarındaki çalışmalara da katkı sağlamak amacıyla bölgeye araç, iş makinesi ve personel gönderiyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’yi üzen yangın ve sel felaketlerinin ardından Konya olarak afet bölgelerindeki mücadelelere katılarak yaraların sarılması için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşanan orman yangınından sonra Bartın’da da aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarına, gelen talep üzerine araç, iş makinesi ve personel desteğinde bulunduklarını kaydeden Başkan Altay, “Araçlarımız ve ekiplerimiz görev yerine ulaştı. Konya olarak afet bölgelerine destek olmaya devam ediyoruz. Allah’ın izniyle sıkıntıların daha önce olduğu gibi bundan sonra da el birliğiyle üstesinden geleceğiz. Allah milletimizi afetlerden muhafaza etsin” diye konuştu.

Konya Engelsiz Yaşam Haberleri