Konya seçim sonuçları sorgulama ekranı!

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları ve Konya seçim sonuçları nasıl öğrenilir merak ediliyor. Konya seçim sonuçları sorgulama ekranı ve Konya seçim sonuçları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 14 Mayıs Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırlanan takvim belirlendi. Konya seçim sonuçları nasıl öğrenilir ve Konya seçim sonuçları sorgulama ekranı sıklıkla araştırılıyor. Konya seçim sonuçları nasıl öğrenilir? Konya seçim sonuçları sorgulama ekranı! Detaylar haberimizdedir…

Konya seçim sonuçlarını YSK’nın kendi resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Seçim sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgi için www.ysk.gov.tr internet sitesinden “Sandık Sonuçları ve Tutanakları” kısmından 2009 yılından bugüne kadar yapılan seçimlerin sonuçları sandık-muhtarlık-ilçe-il bazında yayımlanıyor.

Cumhurbaşkanı Seçimi, Milletvekili Genel Seçimi, Mahalli İdareler Genel Seçimi ve Anayasa Değişikliklerinin Halkoylamasına sunulması hakkında bütün bilgilere “www.ysk.gov.tr” internet sayfasından “Kurumumuz/Seçim Mevzuatı ve İlgili Diğer Mevzuat”” kısmından ulaşılabilir.

KONYA SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Konya seçim sonuçları nasıl öğrenilir? Konya seçim sonuçları sorgulama ekranı!

Yüksek Seçim Kurulunca, 14 Mayıs Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için hazırlanan takvim kapsamında seçimin başlangıç tarihi 18 Mart olarak belirlendi. Karar Resmi Gazete’de yayımlanırken işte günbegün Türkiye’de yaşanacak seçim gelişmeleri açıklandı.

Konya seçim sonuçları YSK’nın “www.ysk.gov.tr” internet sitesinden ulaşabilirsiniz. 14 Mayıs oy verme günü, Cumhurbaşkanı seçimi geçici sonuçları saat 23.59’a kadar ilan edilecektir. Geçici sonuçların ilanının gecikmesi halinde aday ikamesine ilişkin seçim takvimi buna göre teselsül ettirilecektir. İlk oylamada geçerli oyların salt çoğunluğu sağlanamadığı takdirde 28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamasına ilişkin takvim yürürlüğe girecektir.

KONYA SEÇİM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Konya seçim sonuçları nasıl öğrenilir? Konya seçim sonuçları sorgulama ekranı!

Cumhurbaşkanı Seçimi ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçları, YSK’nın kendi mühendislerince hazırlanan yazılım, seçim sonuçlarının yurt içi ve yurt dışı il, ilçe, temsilcilik ve gümrük kapıları detayında eş zamanlı izlenmesine olanak tanıyor. İl ve ilçe seçim kurulları, oy verme işleminin bitiminden itibaren, burada bulunan siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlara da ekranı açıyor.

Uygulama üzerinden, sandık başında tutulan ıslak imzalı tutanakların taranıp YSK’ye gönderilmesi süreci de takip ediliyor. YSK bu uygulama dışında talep eden siyasi partilere sonuçları Web Servis ya da harici bellek ile ham veriler halinde veriyor. Bununla birlikte, sayım döküm cetveli, sandık sonuç tutanağı, ilçe birleştirme tutanağı, il birleştirme tutanağı, yurt içi seçim çevreleri birleştirme, yurt dışı seçim çevreleri birleştirme ve ülke geneline ilişkin ıslak imzalı tutanak ve belgeler de YSK’ye geldiği anda eş zamanlı Sandık Sonuç Paylaşım Sistemi üzerinden talep eden siyasi partilerle paylaşılıyor.

İçişleri Bakanlığı, valiliklere 61 maddelik “Seçim Tedbirleri Genelgesi” gönderdi, seçim güvenliği kapsamında 601 bin 251 güvenlik personeli görevlendirildi.

KONYA HABER SİTELERİ

nakitbahisikimisli