Konya Teknik Üniversitesi’nde mezuniyet töreni

Konya Haberleri

Konya Haberleri

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Konya Teknik Üniversitesi çatısı altında ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı

Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, gerçekleştirdiği Mezuniyet Törenleri ile Teknik bir üniversite olarak araştırmacı, üreten ve gelişimin öncüsü olma yolunda çalışmalarını artırarak devam ettiren Konya Teknik Üniversitesi çatısı altında ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı.

Konya Teknik Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı ön lisans ve lisans öğrencilerini düzenlenen görkemli törenlerle mezun etti. KTÜN’den 2 bin 350 ön lisans ve lisans öğrencisi diplomalarına kavuştu. KTÜN Gelişim Yerleşkesi Spor Salonunda ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenlerde ailelerin gurur dolu bakışları altında belgelerini alan öğrencilerin mezuniyet sevinci görülmeye değerdi. Törende dereceye giren öğrencilere ise plaket takdim edildi.

KTÜN REKTÖRÜ ÖZÇELİK’TEN İLK MEZUNİYET MESAJI

Törenlerin açılış konuşmasını gerçekleştiren KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik yaptığı konuşmada Konya Teknik Üniversitesi çatısı altında öğretime başlayan öğrencilerin ilk mezuniyetleri olması sebebiyle yapılan töreni oldukça önemsediklerini belirterek, “Üniversitemiz, kurulduğu günden buyana yeni atılımlar, yeni fırsatlar ve yeni başarılarla, gelişime öncülük edecek güçtedir. Bölgenin ilk ve tek teknik üniversitesi olarak ‘Gelişimin Öncüsü’ sloganıyla bilim ve teknolojiyi üreten; toplumun kalkınması ve refahı için insan ve çevre odaklı çözümler sunan; bir ‘Araştırma Üniversitesi’ olma vizyonu ve hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Konya Engelsiz Yaşam Haberleri