Konya Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi açılışa gün sayıyor

Konya Haberleri

Konya Haberleri

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Selçuklu Belediyesi tarafından Bosna Hersek Mahallesi’ne kazandırılacak olan Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi açılışa gün sayıyor.

Farklı yaş gruplarındaki öğrencilerin aynı anda hizmet alabileceği yapısıyla öne çıkacak olan kütüphane tasarımıyla Türkiye’de örnek olacak.

Kütüphane çatısına kurulan GES panelleriyle de kendi enerjisini kendi üretecek.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi’nde sürdürülen iç teşrifat çalışmalarını yerinde inceledi.

Derslikleri tek tek gezen Başkan Pekyatırmacı’ya çalışmalardaki son durum hakkında bilgi verildi.

Öğrencilerin sosyal, kültürel, eğitim programlarının yanı sıra kariyer yaşamlarına da destek olarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlama noktasında önemli bir boşluğu dolduracak olan Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi, 4400 metrekare alanda bodrum, zemin ve 3 kattan oluşuyor. Konya’da ilk olacak uygulama kapsamında kütüphane içerisinde çocuk kütüphanesi, çalışma alanları, konferans salonu, etüt salonu, öğrencilerin keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak oyun salonu gibi donatılar yer alacak.

konyanin-yeni-kutuphanesi-acilis-icin-gun-sayiyor-003.jpg

“GENÇLERİMİZE ÖZEL BİR ORTAM HAZIRLIYORUZ”

Eğitime olan desteklerini Bosna Hersek Mahallesi’ne kazandırılacak olan Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi ile sürdürdüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak yatırımlarımız içinde eğitim her zaman öncelikli olmaya devam ediyor. Selçuklu ilçemizde 98  adet kütüphaneyle en çok kütüphaneye sahip olan ilçeyiz. Kütüphane hizmetlerimizi Bosna Hersek Mahallemize kazandıracağımız Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi ile taçlandırıyoruz. Tesisimizin yapımı tamamlandı teşrifatı ile ilgili çalışmalarda sona gelindi. Merkezimiz açılış için gün sayıyor. Gençlerimizin 24 saat hizmet alabilecekleri ve istedikleri kitaba ulaşabilecekleri özel bir ortamı onlar için hazırlıyoruz. Selçuklumuza hayırlı olsun.” dedi.

konyanin-yeni-kutuphanesi-acilis-icin-gun-sayiyor-001.jpg

konyanin-yeni-kutuphanesi-acilis-icin-gun-sayiyor-002.jpg

konyanin-yeni-kutuphanesi-acilis-icin-gun-sayiyor.jpg

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA

CasibomCasibom