Konya’nın gözde mesire alanı Meram Son Durak’ta çalışmalar tamamlandı

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Konya’nın en gözde bölgelerinden Meram Son Durak’ta çalışmalar tamamlandı. Başkan Altay, Meram Çamlıbel, Tavus Baba Camii ve tarihi Taş Köprü çevresinde önemli bir sürecin tamamlandığını belirterek, Konyalıları burayı görmeye davet etti

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Meram Çamlıbel ve tarihi Taş Köprü bölgesinde tamamlanan çevre düzenleme çalışmasını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya için önemli bir sürecin tamamlandığını belirtti. Altay, kafeteryanın da açıldığını belirterek, tüm Konyalıları Meram Son Durak’ta hayata geçirilen düzenlemeyi görmeye davet etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Çamlıbel ve tarihi Taş Köprü çevre düzenlemesinde inceleme gerçekleştirdi. Konya’nın önemli alanlarındaki projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Altay, “Meram Son Durak bölgesi özellikle şehir dışından misafirlerimizin en çok ziyaret ettiği alan. Konyalıların son durakta bir çay içme mekanı olarak değerlendirdikleri alandayız. Özellikle Tavus Baba Camisi’nin ortaya çıkarılması ve güçlendirilmesiyle ilgili önemli bir süreç tamamladı. Peyzaj işlemlerini bitirdik, kafeteryamız açıldı. Hem tarihi koruduk hem de sosyal donatılarla daha yeşil bir Meram Son Durağı şehrimize kazandırdık. Tüm Konyalıları Tavus Baba’daki düzenlememizi görmeye davet ediyorum. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konya Engelsiz Yaşam Haberleri