Konya’nın yeni hayvan pazarı

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Meram Boruktolu Mahallesi’ne taşıdığı hayvan pazarı yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tarımda ve hayvancılıkta Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden olan Konya’nın her alanda gelişmesine ve kalkınmasına yönelik önemli yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

Bu kapsamda yıllardır Adana Çevre Yolu üzerinde faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyesi Hayvan Park ve Pazar Yeri’ni, yeni yeri olan Meram Boruktolu Mahallesi’ne taşıma sürecinin tamamlandığını kaydeden Başkan Altay, “Tesisimiz bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. İç Anadolu bölgesinin en büyük ve modern canlı hayvan pazarını Konya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sektöre önemli katkı sağlayacak tesisin tüm besicilerimiz, üreticilerimiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

3 bin 500 büyükbaş ve 10 bin küçükbaş olmak üzere toplam 13 bin 500 hayvan kapasitesine sahip tesiste ayrıca depolama, ahır ve karantina merkezi, sosyal tesisler, araç otoparkı ve TIR parkları ile misafirlerine Kurban Bayramı süresince hizmet verecek.

konyaya-kazandirilan-yeni-hayvan-pazari-hizmete-acildi.jpg

konyaya-kazandirilan-yeni-hayvan-pazari-hizmete-acildi-001.jpg

konyaya-kazandirilan-yeni-hayvan-pazari-hizmete-acildi-002.jpg

konyaya-kazandirilan-yeni-hayvan-pazari-hizmete-acildi-003.jpg

konyaya-kazandirilan-yeni-hayvan-pazari-hizmete-acildi-004.jpg

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA