Kültür ve Turizm Bakanlığından Konya’nın bir ilçesine Müze

Konya Haberleri

Konya Haberleri

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Yunak Belediyesi’nin turizm anlamında ilçeye kazandırmak istediği yer altı şehirden çıkan tarihi eserlerin sergilenmesi için müze yapılmasının sözünü verdi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan , Yunak’ı ziyaret ederek ilçede bir dizi temasta bulundu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Konya’nın Yunak İlçe Belediye Başkanı Ali Konak’ı Makamında ziyaret etti. Başkan Ali Konak, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’a Yunak ve bölgesi’nin Bulunan yer altı şehri ve tarihi, kültürel değerleri, ilçede yürütülen çalışmalar ve yapılacak projeler ile ilgili bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ziyarette ayrıca, Yunak Belediyesi’nin turizm anlamında ilçeye kazandırmak istediği yer altı şehirden çıkan tarihi eserlerin sergilenmesi için müze yapılmasının sözünü verdi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın Yunak’ yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Ali Konak, “Kültür ve Turizm Bakan yardımcımız sayın Nadir Alpaslan’ Ankara’da makamında ziyaret ettik. Kendisinin bugün bizleri ziyaret ederek bizleri mutlu etti. İlçemizin yapılacak olan tarihi eser müzesinin sözünü aldık. Çalışmalar en kısa sürede başlayacak. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’a samimiyeti ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak’ın daveti üzerine ilçeye ziyarette bulunan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan‘a Başkan Ali Konak , Başkan Yardımcı Hacı Erşan ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun eşlik etti.

Hediyelerin takdiminden sonra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Akşehir’de düzenlenen Nasreddin Hoca şenliklerine katılmak üzere Akşehir’e hareket etti.

Konya Engelsiz Yaşam Haberleri