Meclis Başkanı Şentop’tan, polise yumruk atan vekile tepki: Dokunulmazlığı kaldırılmalı

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Kadıköy Serasker Caddesi’nde pazar günü toplanan ve terör örgütü PKK lehine slogan atan gruptakiler izinsiz yürümek istedi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri, yürüyüşün izinsiz olduğunu belirtip, gruba dağılması yönünde uyarılarda bulundu. Uyarılara rağmen yürümek isteyen ve çeşitli sloganlar atanlara müdahale eden polis, 70 kişiyi gözaltına aldı.

Bu sırada kalabalık arasındaki DBP Milletvekili Salihe Aydeniz bir polise yumruk attı. İstanbul Valililği Aydeniz hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

ŞENTOP: DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILMALI

Meclis Başkanı Mustafa Şentop,DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in polise yumruk atmasıyla ilgili konuştu.”Çok çirkin bir hareket, bir haddini bilmezlik.” diyen Şentop, “Milletvekilinin polise karşı bu şekilde bir hareketi asla müsamahayla karşılanmamalıdır. Dokunulmazlığın kaldırılması ve gereken cezanın verilmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: KALLEŞLİKTİR, NAMUZSUZLUKTUR

Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün yaptığı açıklamada, milletvekilinin polise saldırmasına tepki göstermişti. Erdoğan, “4 vatan evladının ateşinin yüreğimizi yaktığı bir günde bölücü örgütün uzantılarının İstanbul Kadıköy’de ortalığı birbirine katmaları, polise saldırmaları, terörist başını öven sloganlar atmaları provokasyondan öte kalleşliktik, namussuzluktur, kanı bozukluktur. Ben inanıyorum ki milletvekilliği dokunulmazlığı hiç kimseye teröristi övme, güvenlik güçlerine hakaret etme hakkı tanımaz. Dünkü alçaklığın faillerine bunun bedelini yargı önünde muhakkak ödeteceğiz.” demişti.

Adalet Bakanı Bozdağ: Kimsenin Türk polisine ve askerine el kaldırmak haddi değildir
Karadeniz gazı için tarihi adım! Erdoğan: 2023’te sistemde olacak

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA