Meteoroloji uyarmıştı! Eskişehir’de şiddetli yağış etkisini gösterdi

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünün uyarılarının ardından, Eskişehir’in kent merkezinde akşam saatlerine doğru sağanak yağış etkili oldu. Güneşli havanın ardından bastıran yağış, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Yolda ilerleyen sürücüler ve yayalar yağmurla birlikte zor anlar yaşadı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, bina altlarına saklanarak yağıştan korunmaya çalıştı. Esnaf ise dışarıdaki ürünlerini yağmurdan korumak ve su baskınlarını önlemek için yoğun mesai harcadı. Yoğun yağmurla birlikte bazı bölgelerde sel yaşandı. Yollarda oluşan su birikintilerinden dolayı araçlar trafikte güçlükle ilerledi. Öte yandan şehir genelinde yağışlı hava etkisini yer yer sürdürüyor.

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü verilerine göre bölge genelinde sağanak yağış bekleniyor.

Dün akşam saatlerinde Eskişehir’de görülen sağanak yağış, bugün de etkili oldu. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre, Eskişehir’de yağışlı havanın akşam saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olması bekleniyor. Kent merkezinde ve ilçelerde beklenen sağanak yağışın, yarın sabah saatlerinde de etkili olacağı tahmin ediliyor. Sağanak yağışa yer yer gök gürültülü sağanak yağışın eşlik etmesi bekleniyor.

Ayrıca bölgede yer alan Kütahya, Bilecik ve Bursa’da da hem kent merkezlerinde hem de ilçelerde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Diğer Son Dakika Haberleri İçin TIKLA