Muharrem İnce yol haritasını belirledi!

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir başka aday Muharrem İnce’yi Memleket Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etmesinin yankıları sürüyor. Kritik görüşmede seçime yönelik bir iş birliği veya bir teklif üzerine konuşulmadığı belirtilirken, YSK’ya itiraz süresi 17.00 itibarıyla sona erdi ve cumhurbaşkanı adayları netleşti. Gün boyu bir temas olur mu diye konuşulurken, beklenen hamle gerçekleşmedi. Memleket Partisi kulislerinden ise yeni bilgiler geldi. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, canlı yayında kritik açıklamalarda bulunarak son kulis bilgilerini paylaştı.

FDSSF

MEMLEKET PARTİSİ KARARLI: “BİZ YOLUMUZA DEVAM EDERİZ”

Canova, Memleket Partisi cephesinde “Bizim yapacak bir şeyimiz yok derleyip toparlama iddiasında olan CHP’dir. Birçok şeyi derleyip toparladılar ama bizimle ilgili bir durum yok. Biz yolumuza devam ederiz” şeklindeki görüşün hakim olduğunu söyledi.

“İNCE ADAYLIKTAN ÇEKİLSE DE ARTIK PUSULADA İSMİ OLACAK”

Bugün YSK’nın cumhurbaşkanı adaylarına itirazları karar bağladığını ve yarın Resmi Gazete’de cumhurbaşkanı kesin aday listelerinin yayımlanacağını hatırlatan Canova, “31 Mart tarihinden sonra Muharrem İnce adaylıktan çekilse de artık oy pusulasında ismi olacak” diye konuştu.

İNCE’NİN ADAYLIĞI NETLEŞTİ

17.00 saatlerinde kameraların karşısına geçen YSK Başkanı Ahmet Yener, yaptığı açıklamada Muharrem İnce’nin adaylığının kesinleştiğini belirtti.

KONYA VE TÜRKİYE GÜNDEMİNE DAİR GÜNCEL HABERLER

nakitbahisikimisli