‘Münbiç ve Tel Rıfat’tan taciz atışları var’

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla Suriye sınır hattında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Akar, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu ile 8’inci Hudut Bölük Komutanlığı’na gitti. Sınır hattındaki güvenlik tedbirlerini inceleyen Akar daha sonra komutanlarla Yüksekova’ya bağlı Dağlıca’daki 1450 rakımlı 4’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na geçti.

Geceyi, bir dönem teröristlerin “girilemez” dediği bölgede geçiren Akar, bayram namazını da Mehmetçik ile kıldı. Daha sonra “Hudut Kartalları” ile bayramlaşan Akar, “Burada görev yapmak büyük bir şeref. Geçmişe bakıldığında burada çok ciddi mücadeleler verildi ve bölge teröristlerden temizlendi” dedi. Şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere şifa dileklerini ileten Bakan Akar, “Teröristlerin adı ne olursa olsun ister PKK/YPG/PYD ister DEAŞ ister FETÖ olsun terörle mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

Akar, Irak ve Suriye sınır hattı ile sınır ötesinde görevli birliklerin komutanları ile video konferans toplantısı düzenledi. Suriye’nin kuzeyinde son dönemde terörist saldırıların arttığına dikkat çeken Akar, “Özellikle Münbiç ve Tel Rıfat’tan bazı tacizler başladı. Bunlara karşı terörist hedeflere tereddütsüz olarak her türlü müdahaleyi yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Teröristleri etkisiz hale getirmek için yapılması gereken ne varsa yapmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Akar, terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirterek, “Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde yılbaşından bu yana kadar 1999, Pençe-Kilit Operasyonu’nda ise 277 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA