Nacakla katledip havuza attılar

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

HABER MERKEZİ –Konya’dan üç ay önce Milas’a çalışmaya gelen Zehra Bayır, madde bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için Selimiye Mahallesi’ndeki bir eğlence mekanında şarkı söylemeye başladı. İddiaya göre Bayır’a, işletme sahipleri parasını biriktireceğini ve toplu para vereceğini söyleyerek bu süre içinde ödeme yapmadı. 24 Temmuz günü kardeşinin tedavisi için Konya’ya gideceğini ve yaklaşık 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ile işletme sahipleri tartıştı.

3 tutuklama

Tartışmanın büyümesiyle işletme sahipleri sert bir cisimle Bayır’ın başına vurdu. Darbenin etkisiyle yere düşen Bayır’ı işletmeciler daha sonra mekanın bahçesindeki havuza attı. Olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri, havuzdan çıkarılan genç kızın yaşamını yitirdiğini belirledi. Jandarma ekipleri cinayetle ilgili 7 kişiyi gözaltına aldı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden aralarında işyeri sahibi İlamber İlter’in de bulunduğu 3 kişi tutuklanırken, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Genç kızın cenazesi ise memleketi Konya’nın Karapınar ilçesine götürülerek toprağa verildi.

‘Örtbas etmeye çalıştılar’

Genç kızın cesedinin bulunduğu mekanda çalışan D.Y., cinayetin iş yeri sahibi İlamber İlter ve çalışanları tarafından örtbas edilmeye çalışıldığını söyledi. 18 yaşındaki kızını toprağa veren baba Oğuzhan Bayır ise, “Kızımın nacakla başına vurmuşlar. Sonra da kemiklerini kırmışlar. Tüm Türkiye duysun. Bir insanın kafasına nacakla vurulmaz. Ne yapmış olabilir benim kızım onlara. Suçlular cezasını çeksin” diyerek isyan etti.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA