Savcı Sayan: PKK’nın silahlarını alkışlayanlar, Devletin silahından rahatsız olmuşlar

Flaş Haber
Haberi Paylaşmayı Unutmayın
Ağrı’da, saldırıya uğrayan ve ekibinin darp edildiği olayının ardından hedef gösterilen Savcı Sayan, ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Sayan, “PKK’nın silahlarını alkışlayanlar, Devletin silahından rahatsız olmuşlar” dedi

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, kentte ekibiyle birlikte denetim yaptığı sırada saldırıya uğradı. Ekibindeki bazı kişilerin darp edildiği olayının ardından sosyal medyada hedef olarak gösterilen Savcı Sayan, kendisiyle ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamalarda bulunarak, iddiaları yalanladı.

“İKİ GÜNDÜR LİNÇ EDİLİYORUM”

Başkan Savcı Sayan, oyuna gelmeyeceklerini ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

İki gündür bazı medya kuruluşları tarafından linç ediliyorum. Elimde silahla Ağrı sokaklarında dolaştığım söyleniyor. Değerli arkadaşlar Ağrı’nın sokaklarında hiçbir zaman silahla dolaşmam. Cesur bir kardeşiniz ve terörün hedefinde olan bir başkanınızım. Devlet benim bütün güvenliğimi sağlıyor.

“AĞRI’DA ZATEN TERÖR ADINA BİR ŞEY KALMADI”

Ağrı’da zaten terör adına bir şey kalmadı, devletimiz hepsini temizledi. Biz o gün talihsiz bir olay yaşadık. Ben, belediye başkan yardımcımız ve yanımızdaki ekip saldırıya uğradık. Belediye başkan yardımcım darp edildi, yanımdaki insanlar darp edildi. Beni korumakla görevli arkadaşlar beni güvenli bir alana çekmek için uğraştılar. Bizim kendi çekimimizde orada bir silah görünmüş, devletin silahı.

“PKK’NIN SİLAHINDAN RAHATSIZ OLMAYANLAR, ONLARI ALKIŞLAYANLAR..”

PKK’nın silahından rahatsız olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından rahatsız olmuşlar. Bunu çok önemsemiyoruz fakat Türk halkının vicdanını rahatlatmak için açıklama yapıyorum, onları muhatap aldığımdan değil. Olayın özü budur.

“CHP İL GENÇLİK KOLLARI KILIÇDAROĞLU’NA BİR ŞEY OLURSA SORUMLUSU SAVCI SAYAN’DIR DİYE AÇIKLAMA YAPTI”

Daha sonra bunu Kılıçdaroğlu’nun gelişiyle ilişkilendirdiler. Dediler ki Kılıçdaroğlu bir gün sonra Ağrı’ya gelecek, Savcı Sayan da onu korkutmak için silah gösterdi. Asla böyle bir şey yok. Kılıçdaroğlu gelmeden önce CHP il başkanını aradım, milletvekilini aradım. Genel başkan geliyor bir ihtiyacınız var mı ve onu çaya da davet ediyorum.

Biz misafirperver bir milletin evladıyız. Bundan hemen sonra CHP il gençlik kolları bir açıklama yaptı ve eğer Kılıçdaroğlu’na bir şey olursa sorumlusu Savcı Sayan’dır diye. Arkadaşlar biz oyuna gelmedik, bütün her şey bundan ibaret. Vicdanınız rahat olsun..

Konya Engelsiz Yaşam Haberleri