Seren Serengil’den Ece Erken hamlesi!

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Haziran 2021’de sürpriz bir şekilde nikah masasına oturan ve evlendiklerini”Mutluluğumuzu sizinle paylaşmak istedik. Yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” mesajıyla duyuran Ece Erken-Şafak Mahmutyazıcıoğlu çiftinden Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticisi ve avukat Mahmutyazıcıoğlu, nikahtan yedi ay sonraYeşilköy’de bulunan balıkçıda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

“EŞİNİN ÖLÜMÜNÜ CANLI CANLI İZLEDİ”

Acı olayın ardındanBeyaz TV’de Bircan Bali, Arto Dalga ve Seren Serengil’in sunumuyla ekranlara gelen ‘Söylemezsem Olmaz’ programında, Mahmutyazıcıoğlu cinayeti ve eşi Ece Erken’in son durumu hakkında çarpıcı yorumlar yapılmıştı.

Seren Serengil, “Şüpheliler yakalandıktan sonra Ece biraz sakinleşti. Korkunç bir şey. Bir kadın düşünün, kocasının ölümünü haberlerde canlı canlı izledi. Bu cinayetin tasarlandığı çok net ortada. Sürekli adres değişikliği yapmışlar. Emniyet bir kişi hariç hepsini eş zamanlı yakaladı. Adalet sistemi çalışıyor. O da yakalandığı zaman tamamen iş çözümlenecek” demişti.

Ünlü sunucu, “İnsan kocasının ölümünü seyreder mi? Bu konunun muhatabı Şafak da değil. Avukat sıfatıyla olayın içerisinde. Adamla derdin varsa avukatını neden vuruyorsun? 65 bin TL konusu değil, arkasında başka şeyler var. 65 bin TL’yi paylaşmak için o kadar insan oraya gitmezler” ifadelerini kullanmıştı.

Eski eş yorumu Ece Erken’i kızdırdı

“UYANMAK İSTEMİYOR”

Serengil, “Ece hiç kendinde değil. Şüpheliler yakalandıktan sonra Instagram paylaşımı yapabilecek gücü kendinde bulabildi. Hiç hali yok. O kadar çok ilaç içiyor ki kendine gelmemek için. Hatta doktoru ‘Uykusunda kalbi durur! Bunu asla kullanmayacak’ diye uyardı. Uyanmak istemiyor, hatırlamak istemiyor. O kadar kötü durumda. Evde her gün dua okutturuyor. Elinden eşinin fotoğrafı düşmüyor. Ece’yi zor bir süreç bekliyor. Allah sabır versin” şeklinde konuşmuştu.

SERENGİL’İN DOĞUM GÜNÜNE KATILMIŞTI

Erken’i bu zor günlerinde yalnız bırakmayan ve yanında olduğunu her fırsatta dile getiren Serengil, nisan ayında 51 yaşına bastı. Serengil’in evindeki kutlamada bir süre önce eşini kaybeden Ece Erken de yer almıştı.

“Ah be Şafak’ım hiç dostun yokmuş”

ECE’Yİ SİLDİ

Tüm bu yaşananların ardından Seren Serengil ile Ece Erken arasındaki arkadaşlık bozuldu. Seren Serengil, Ece Erken’i takip etmeyi bıraktı. Konuyla ilgili bir takipçisinin sorusuna da “Öyle uygun gördüm” cevabını verdi. Bu hamle sonrası Erken de Serengil’i takip etmeyi bıraktı.

İkilinin arasının Ece Erken’in ilk olarak ‘Söylemezsem Olmaz’ yerine Alişan’ın programına konuk olması nedeniyle açıldığı iddia ediliyor.

EKRANLARA DÖNMEYE HAZIRLANIYOR

Şimdilerde zor günleri atlatmaya çalışan ve eşinin mirasını reddeden Ece Erken, sosyal medya hesabından Mahmutyazıcıoğlu soyadını da”Yaşananlardan sonra bazı akrabalarıyla aynı soyadını taşımamak için” diyerek silmişti.

“Görüşmeler var, az kaldı”

ECE’DEN ALİŞAN’A: SEN OLDUĞUN İÇİN GELDİM

Birkaç gün önce de ekranlara döneceğini açıklayan Erken, yaşadığı büyük acının ardından Alişan’ın programına konuk oldu. Erken canlı yayında da “Daha hazır değilim aslında ama sen olduğun için geldim. Bizim hukukumuzu tüm Türkiye” biliyor demişti.