Sinirlenen veli okulu birbirine kattı

Konya Haber
Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Öğretmenlere yönelik artan şiddete tepki göstermek için iş bırakan öğretmenlerin protestoları sürerken bir şiddet haberi de Maltepe’den geldi.

İstanbul’un Maltepe ilçesinde Zümrütevler Mahallesi’nde okul müdürüne yönelik saldırı ihbarı üzerine okula polis ekipleri sevk edildi.

Yapılan incelemede eşi ile okula gelen D.T.’nin sabah okul gezine giden 9 yaşındaki kızı R.K.T.’nin akşam eve gelmemesi üzerine okula gittiği ve güvenlik kamerası görüntülerini incelemek istediği tespit edildi.

Öğrencilerin 16.30’da geziden döndüğünü belirten okul müdürü M.K. ve okul müdür yardımcısı E.B. ile tartışan D.T. güvenlik kamerası görüntülerini izlemek istedi. Ancak müdür ve yardımcısı buna izin vermedi.

Okul koridorunda arbede yaşanırken D.T.’nin müdür odası kapısını da tekmelediği belirlendi. DT.’nin ayrıca kapıyı açmak için sandalye ve okul dışından aldığı taş ile kapıya zarar verdiği tespit edildi.

Taksi şoförü olduğu öğrenilen D.T. “Kasten Yaralama”, “Tehdit – Hakaret” ve “Mala Zarar Verme” suçlarından işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

Bu arada okul etkinliği kapsamında Topkapı Sarayı için düzenlenen geziye katılan R.K.T.’nin evine saat 17.55 sıralarında döndüğü belirlendi.

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA