Son dakika: 560 bin kişi ile fetih şöleni! Erdoğan: Son nefesimize kadar buradayız

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle; Aldığım resmi rakamlarla şu anda 560 bin kişi karşımda bulunuyor. Evet siz ne güzel insanlarsınız, İstanbul’un inşallah 2023’e giden bu yolda hazır olduğunuzu gösterdiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nden 81 vilayetimizin tamamındaki tüm vatandaşlarımıza selamımı gönderiyorum. Bugün İstanbul’un fethinin 569.yıldönümü ve Cumhur İttifakı olarak bir aradayız. Fethin 600. yıldönümüne adadığımız 2053 vizyonumuza bir adım daha yaklaştık. Çağ açıp çağ kapatan ecdada rahmet olsun.

Şimdi buradan sesleniyorum fetih mübarek olsun. Fethin 569.yılı mübarek olsun. Fatih’ten Allah razı olsun. Bugün de Fatih’in izinden gitmek için kendini yetiştiren evlatlarımızdan Allah razı olsun. Bu ülkenin önünde kimse durabilir mi? Duramaz.

Gelin hayırda yarışalım, gelin eser ve hizmette yarışalım. Gelin vizyonda yarışalım, evet biz hepsine varız. Cumhur İttifakı olarak biz hepsine varız. Ama bu yarışı asla kör düşmanlığa, yıkıcı siyasete çevirmeyin. Akşam yalan sabah yalan bununla bir yere varamazsınız. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.Yatsı geldi geçiyor Bay Kemal. Bay Kemal bu yalanlar tutmayacak. İşte 150 bin lira bir yargıdan aldık 100 bin lira bir yargıdan. Şimdi bunları Bay Kemal o iftira attığı vakıflara gönderdik, hiç olmazsa bir hayrı olsun.

Content Video – İstanbul’un yeni millet bahçesi! Erdoğan’dan önemli mesajlar

“TERÖRİSTLERİN KÖKÜNÜ KAZIYANA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye küresel güvenlik ve ekonomik dalgalanmalar içinde kendine bir yol açmaya çalışırken bunu sabote edecek işler yapmayın. Türkiye asırlık sorunların çözümleri için operasyonlar gerçekleştirirken buna zarar verecek davranışlar sergilemeyin. Suriye’nin kuzeyinde teröristlerle mücadele ediyoruz. Teröristlerin kökünü kazıyana kadar devam edeceğiz.

Atatürk Havalimanı’nda büyük heyecan!
Atatürk Havalimanı’nda yıkım yok, ihya faaliyeti var
Tehditler kaybedecek eserler kazanacak

“BİZE KAÇACAK DİYENLER KUYRUKLARINI KISTIRIP KAÇTILAR”

İnsan biraz utanır ya. ‘Kaçacak’ türü akıl ve ahlak dışı hezeyanlarla bu iş hiç olmaz. İşte Erdoğan burada, Ataköy’de, ölümüne burada. Bay Kemal FETÖ’cülerle beraber tankların arasından Bakırköy Belesiyesi’ne gitti. Orada kahvesini yudumladı. Kaçacak dediğiniz kişi Tayyip Erdoğan ya. Biz terör örgütleri ve ağababalarının saldırılarından kaçmamışız. Biz işte 15 Temmuz gecesi savaş uçaklarının tanklarından kaçmamışız. Biz gözümüzü burada açtık, ilk havamızı burada soluduk. Son nefesimize kadar da buradayız. Bugüne kadar bize kaçacak diyenlerin hepsi de zoru görünce kuyruklarını kıstırıp kaçtılar.

“EN BÜYÜK AFET TOPLANMA ALANI OLARAK HİZMET VERECEK”

Herkese hitap eden günde 1 milyon insanın yararlanabileceği bir yer haline getiriyoruz. Millet Bahçemiz aynı zamanda İstanbul’un en büyük afet toplanma alanı olarak hizmet verecek. Ülkemizde aklını kiraya vermiş, siyasi husumet uğruna her şeye gözü kapalı karşı çıkmayı adet haline getirmiş bir kesimle karşı karşıyayız. Bunlar köprüye karşı çıkar, bunlar havalimanına karşı çıkar. İşlerine gelince ağaç kesilecek yaygarasıyla ülkenin altını üstüne getirirler.

İnşallah bu millet bahçemizi önümüzdeki yıl bu zamanlar hizmete açmış olacağız.