Artvin’de heyelan anı kamerada! Kayalar TIR’ların üzerine devrildi

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Bugün sabah saat 07.45 sıralarında Hopa-Kemalpaşa sahil yolunda yamaçtan kopan kaya parçaları, park halindeki TIR’ların üzerine düştü.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaşanan heyelana ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, “Artvin’in Hopa ilçesi Esenkaya tır parkı mevkiinde bu sabah meydana gelen heyelanda kardeş ülke Azerbaycan vatandaşı 1 kişi hayatını kaybetmiş, 3 kişi yaralanmıştır. Yaralılar ambulansla hastaneye nakledilmiştir. Durumları iyi, tedavileri devam ediyor.” dedi.

TIR ŞOFÖRLERİ HEYELAN ANINI ANLATTI

Heyelan sonrası TIR sürücüleri, o anları anlattı. Gürcistan’a gitmek için bekleyen TIR şoförü Kamil Korkmaz, “Sabah buraya yakındık, sesi duyduk, hemen geldik. TIR’lar, kayaların altında kalmıştı. Müdahale edemedik ama sonrasında hemen ekipler geldi. Taşın altında ezilen TIR’daki Azeri vatandaşı güçlükle çıkarıldı. Diğer TIR’lardakiler sabah kahvaltı için aracın dışına çıkmıştılar, o yüzden hafif yaralı olarak kurtuldular” dedi.

‘ÇEKMESEYDİM, AYNISI BENİM BAŞIMA DA GELECEKTİ’

Heyelana tanık olan TIR şoförü İtibar Karayev de “Hepimiz uykudaydık, gürültüyle uyandık. Arabadan inip, arkaya baktığımızda kayalar yola kadar inmişti. Ölen de bizim arkadaşımızdı. Geldik, arkadaşımız ölmüştü. Hiçbir şey yapamadık sonra ambulans geldi, yaralıları götürdü. Ölen arkadaşımız 4 gündür burada bekliyordu. Ben de bu TIR’ın önündeydim, akşam yer boşalınca ileri çektim. Çekmeseydim, aynı şey benim başıma da gelecekti” diye konuştu.

Heyelan olduğu sırada bölgeden geçen TIR şoförü Şemsettin Turgut ise “Buradan geçtim, hemen peşime heyelan koptu. Ben de yarım dakika önce gelseydim heyelanın altında kalırdım. Korkunç dakikalardı, büyük panik yaşandı” dedi.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Öte yandan heyelanda hayatını kaybeden TIR şoförünün kimliği de belirlendi. Şoförün, Azerbaycan uyruklu Şahmar Kerimov (38) olduğu öğrenildi.

KONTROLLÜ OLARAK ULAŞIMA AÇILDI

Kapanan karayolu için Karayolları 10. Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından başlatılan yol açma çalışmaları sonrası Karadeniz Sahil Yolu kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA