Son dakika… Manisa’da 4.3 büyüklüğünde deprem!

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Manisa’nın Soma ilçesi adeta beşik gibi sallandı. AFAD verilerine göre 14.55’te 4.3 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından 1 dakika sonra 14.56’da 3.8 büyüklüğünde artçı bir deprem daha meydana geldi. 2.9 ila 2.2 büyüklüklerinde artçıların yaşandığı deprem nedeniyle vatandaşlar panik olurken, herhangi bir hasarın yaşanmadığı kaydedildi.

Yerin 10.84 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Manisa ve Balıkesir’den hissedildi. Sarsıntı nedeniyle kısa süreli panik yaşanırken, ilk belirlemelere can ve mal kaybı olmadı.

KAYMAKAM AKKAYA VE BAŞKAN TULUP’TAN DEPREM AÇIKLAMASI

Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ve Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, öğle saatlerinde meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremle ilgili bilgilendirmede bulundular.

Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, “4.3 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. An itibari ile kurumlarımıza iletilen herhangi bir olumsuzluk olmamıştır. Tüm saygıdeğer vatandaşlarımızdan iletişim konusunda duyarlı ve yardımcı olmalarını rica ediyorum. Hepinize tekrardan geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun” ifadelerini kullandı.

Soma Belediye Başkanı Ali Tulup ise “İlçemiz merkezinde ve kırsal mahallelerinde saat 14.55 itibarıyla meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depremi hissettik. Muhtarlarımızla da yapmış olduğum görüşmeler sonucu ilçemizde herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır. Kaymakamlığımız ve ilgili kurumlarımızla koordineli olarak yakından takip ediyoruz. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah afetlerden hepimizi korusun” ifadelerine yer verdi.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA

CasibomCasibom