Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek Aktiviteler

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Şehir yaşamının kalabalığı, iş ortamının stresi, evde sıkılanlar veya kendi kendine kaliteli vakit geçirmek isteyenler için birbirinden güzel aktiviteler var. Kişinin kendisi ile geçireceği kaliteli vakit rahatlamasını sağlar.

Dizi veya Film İzleyin

Evde sıkıldıysanız vakit geçirmenizi sağlayacak en güzel şeylerden birisi de dizi veya film izlemektir. Ruh halinize göre kendinize uygun film veya diziler tercih edebilirsiniz. Bu sayede vaktin nasıl geçtiğini dahi anlamazsınız.

Müzik Dinleyin


Televizyonunuzdan, radyonuzdan veya telefonunuzdan bir müzik açın. Kendinizi müziğin ritmine bırakın. Müziğe eşlik ederek dilediğiniz gibi dans edin.

Yemek Yapın


İnternetten yeni tariflere bakın. Pişirdiğiniz yemeğin tadına bakarken sevdiğiniz bir televizyon programını açın ve tadını çıkarın.

Bulmaca Çözün


İnternette yer alan bulmacaları, gazetedeki veya dergi bulmacalarını çözebilirsiniz. Hem düşünmenize hem de vakit geçirmenize yardımcı olabilecek bir aktivitedir.

Günlük Yazın


Kötü veya iyi düşüncelerinizi yazın. Dışarı vuramadığınız duyguları kağıda dökerek içinizi rahatlatabilirsiniz.

Kitap Okuyun


Evde yalnız kalınca yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri kitap okumaktır. Kendinize hitap eden kitabı bulun. Beğendiğiniz cümlelerin altını çizerek not defterinize not alabilirsiniz.

Spor veya Meditasyon Yapın


Evinizde sakin ortamda spor veya meditasyon yapabilirsiniz. Kendi spor aletlerinizle evde spor yapabilir veya nefesinizi kontrol ederek düşüncelerinizden kaçmak için meditasyon yaparak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Yürüyüş Yapın


Evinize yakın yerlerde bulunan yürüyüş alanlarında yürüyüş yapın. Sevdiğiniz bir müzik listesi veya podcast eşliğinde düşüncelerinizle yalnız kalabilirsiniz.

Şehir Turu Yapın


Yaşadığınız bölgenin meşhur ve tarihi yerlerini gezin. Daha önce iş veya başka nedenler gezemediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bölgedeki müzelere giderek sanatı anlamaya çalışın veya tarihi müzelere giderek dönem hakkında bilgi alın.

Sinemaya Gidin


Kendi başınıza size hitap edebilecek bir filmi sinemada izleyin.

Evde Oynanabilecek Oyunlar: Ailecek ve Arkadaşlarla Oynanabilecek En Güzel Oyunlar
nakitbahisikimisli