Terör örgütüne peş peşe darbeler! PKK’nın üst düzey isimleri etkisiz hale getirildi

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle; İç Güvenlik Operasyonu kapsamında; Siirt Pervari Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde barındığı değerlendirilen teröristlere yönelik, 19 Haziran 2022 tarihinde; Jandarma ve Emniyetin müştereken İHA, Hava Kuvvetleri Destekli icra edilen Eren Abluka-17 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ercan Özcan operasyonunda 2 terörist, silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmişti.

Etkisiz haler getirilen teröristlerden birinin; sözde Botan Eyaleti Herekol Bölgesinde YJA-Star kadın sorumlusu ve mayıncı olarak faaliyet gösteren ve Terör Arananlar Listesi’nde 500 bin TL’ye kadar ödülle Gri kategoride yer alan , Arin kod adlı Şükran Alp olduğu tespit edildi.

Teröristin etkisiz hale getirilmesi ile, 31 Mayıs 2022 tarihinde Siirt ili Pervari ilçesi Doğan köyü kırsalında teröristlerce yerleştirilen EYP’nin patlatılması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ercan Özcan’ın kanı yerde kalmadı.

MİT’TEN NOKTA OPERASYON

Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde de MİT tarafından kilit bir operasyon daha gerçekleştirildi. Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda örgütün sözde üst düzey yöneticilerinden Delal Azizoğlu’nun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Keçi Adası’nda Yunan provokasyonu! Yunan bayrağı çizdiler, karargah kurdular
MİT’ten nokta operasyon: Hüseyin Şibli etkisiz hale getirildi
Bakan Soylu 07.00’de ekran karşısına geçti: Baronlar ve baroniçeler yakalandı
Pençe-Kilit bölgesinde teröristlere ait silahlar ele geçirildi

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA