TOKİ Konya, 2022 başvurusu ne zaman?

Konya Haberleri

Konya Haberleri

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dar gelirli vatandaşlara sosyal konut müjdesi verdi. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesini başlatacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağını söyledi.

Erdoğan dev projede şehit yakınları, gaziler, emekliler ve yeni evlenecek çiftlere kota ayrılacağını belirtti.

VALİLİKLERE YAZI GÖNDERİLDİ

TOKİ 81 ilde konut için illere resmi yazı gönderdi ve valiliklerden talepler alınmaya başladı. Söz konusu resmi yazılara verilen cevaplara göre Türkiye genelinde hangi şehre kaç konut yapılacağı belirlenecek.

BÜYÜKŞEHİRLERE ÖNCELİK VERİLECEK

Projede konut fiyatlarının rekor kırdığı illerde daha fazla sosyal konut yapılmasının planlandığı, Konya, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi illerde daha fazla ucuza ev yapılmasının beklendiği öğrenildi.

TOKİ 2022 BAŞVURULARI EYLÜL AYINDA

Konutlar için başvurular Eylül ayında başlayacak. Önümüzdeki haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan başvuru tarihini ve ayrıntıları duyuracak.

TOKİ KONYA’DA KAÇ KONUT YAPACAK?

TOKİ evlerinin fiyatlarının ortalama 400 bin lira, taksitlerin de 1500 lira seviyesinde olması bekleniyor. Konya’da büyük bölümü Ardıçlı Mahallesinde yapılması beklenirken, toplam konut sayısının 6000 civarında olacağı ifade ediliyor.

Aksaray’da 1470, Karaman’da ise 1200 konut yapılması bekleniyor.

TOKİ KONYA 2022 SOSYAL KONUT BAŞVURU TARİHİ

Konya TOKİ 2022 başvurusu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek ay yapacağı açıklama sonrasında başlayacak.

Haber Dairesi (Konya Haber)

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA