Türkiye’de demokratik muhalefet açığı var

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Yozgat’ta AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Bozdağ, 2023 seçimlerinin önemine değinerek, “Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatan’da petrol ve gaz aramaya devam mı, S-400ler ile Türkiye’nin hava sistemini korumaya, savunma sanayinde yerlilik millilik oranını artırmaya devam mı, bu büyük devasa yatırımları yapmaya devam mı? Türkiye buna karar verecektir. Büyümeye, refahın artışına, her alanda gelişmeye, değişmeye devam mı; yoksa gelişmeye, değişmeye karşı olanların yolunu açmaya mı karar verecek” dedi.

“Her defasında yalan”

Türkiye’nin pek çok alanda açığının olduğunu ifade eden Bozdağ, en büyük açığın ise demokratik muhalefet olduğunu ifade ederek, “Evet bütçe açığımız da var ama bana sorarsanız Türkiye’nin en büyük açıklarından birisi yerli ve milli, demokratik bir muhalefet açığıdır. Eğer Türkiye’de yerli ve milli demokratik bir muhalefet olmuş olsa iktidar daha güçlü ve daha başarılı olur. Ama her defasında abartma, çarpıtma ve yalanla kamuoyunda algı yönetimini kendisi için başarı görenler, milletin gerçeğinden kopuk olmaya devam etmektedirler” diye konuştu.

‘Yenemezsiniz’

Siyasetin başpehlivanının milletin oylarıyla seçildiğini kaydeden Bozdağ “Tayyip bey, 15 seçimdir siyaset meydanında, rekabetin içinde aziz milletimizin iradesiyle, 15 defa bu siyaset meydanının başpehlivanı seçilmiştir. Onun için de bu başpehlivanı tek başına yenemeyeceğini, yıkamayacağını anlayan Sayın Kılıçdaroğlu, bir masa kurmuş, altı tane de yanına adam almış. Yedincisini de yedekte tutuyor. Zaten Biden de oradan, öbürü oradan onlar da destek veriyor. Buradan çok net söylüyorum siz bir kişi ile yenemezsiniz, altı kişi ile de 60 kişi ile de yenemezsiniz. Kimi yanınıza alırsanız alın topunuz gelin yine bu siyaset meydanının başpehlivanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, yenemeyeceksiniz” dedi.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA