‘Ülke sorunlarını çözmeye talibim’

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün gittiği Aydın’da temaslarını sürdürdü. Kılıçdaroğlu, Efeler Şehir İçi Özel Halk Kooperatifi’nde sabah gerçekleştirilen toplantıda şoför esnafının sorunlarını dinleyip sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

BEDAVA TAŞIMA YOKTUR: Soygun düzenini bitirmeniz lazım. Alın teriyle geçinen herkese benim sözüm var. Bu 5’li çeteden bu devleti kurtaracağım. 65 yaş üstünde vatandaş, sosyal devlet gereği toplu taşımaya bedava biniyor. 65 yaşın yükünü şoförün sırtına yüklüyorsun. İyi bir avukat tutarsanız davaların hepsini kazanırsınız. Bedava taşıma yoktur. Anayasada yasaktır.Ne kadarı bedava bindiyse devlet ödemek zorunda. Aslında siz 1 hafta kontak kapatsanız memleket açlıktan ölür. Yolcuyu, yiyeceği, mazotu, petrolü taşıyan sizsiniz.İlle de bunu yapmayın, demokrasilerde iş sandıktadır. Sandıkta ders vereceksiniz.

PLAKA SINIRLANMALI: Yollardan, köprülerden geçişi, bunların tamamını devletleştireceğiz. Tamamını kamulaştıracağız. Her önüne gelen kamyon alıp şoförlük yapıyor. Plakanın sınırlanması lazım. Plaka sizin garantinizdir. Sandık gelecek bu otoriter yönetimi göndereceğiz. Size sözüm sarayda oturan vatandaşı emekli edeceğim.

SORUMLULUĞUM FAZLA: (Şükran Güngör Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde düzenlenen partiye üye katılım töreni) Hepimizin sorumluluğu var. Benimki biraz daha fazla. Çünkü ben bir siyasi partinin genel başkanıyım ve Türkiye’nin sorunlarını çözmeye talibim. Yeni katılan arkadaşlara ifade etmek isterim; CHP’ye üye olmak zor bir görevdir. CHP’li olmak demek, kul hakkı yememektir. Adalet demektir, hukuk demektir.

EL AVUÇ AÇIYORUZ: Bugüne kadar hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi. Türkiye’yi buradan çıkaracağız. Bölgesinde saygınlığı olan bir ülke inşa edeceğiz. Bütün komşularımızla da huzur içinde yaşayacağız.

O PARALARGELECEK: Vakıf kuruyorlar. Bir burada bir ABD’de. Buradan milyon dolarları ABD’ye transfer edip gökdelen yapıyorlar. Kendi dünyalıklarını Amerika’da yapıyorlar. O paraların tamamını Türkiye’ye getireceğim ve size teslim edeceğim.

BİZE KATILIN: Endişe etmeyin, umutsuzluğa kapılmayın. İlk kez 7.5 milyon genç demokrasiyi inşa edecek. Dünya siyaset tarihine önemli bir miras bırakacaklar. Otoriter yönetimi kullandıkları oylarla sonlandıracaklar. Adalet, hak istiyorsanız bize katılın. Biz Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.

DEFTERİNİ DÜRECEĞİZ: Uyuşturucu baronlarıyla kol kola giden siyasilerin defterlerini düreceğiz. Milyar dolarlarla gencecik evlatlarımızı zehirliyorlar. Polise yetki verip, hiçbirini yaşatmayacağız. Hangi siyasi müdahale ederse onun da defterini düreceğiz.

‘Adalet için söz veriyorum’

Kılıçdaroğlu, Kuşadası Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği toplu açılış törenine de katıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu ülke bugün yaşananları hak etmiyor. Daha güzel bir Türkiye inşa etme ihtiyacımız var. Adaletin yerlerde süründüğünü biliyorum. Hak, hukuk ve adaletin olmadığı bir ülkede can ve mal güvenliği yoktur. Adalet için sizlere söz veriyorum. Bu ülkeye adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz” dedi.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA