Bakan Soylu’dan kaçak göçmen açıklaması

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç Kurulu Toplantısı’nda gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. İşte Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“Taksilere ve TIR parklarına yönelik yeni bir adım atıyoruz. Taksilerle il dışına yabancı taşınması halinde taksicilere il dışı seyahat izin belgelerinin kontrollü yükümlülüğünü getiriyoruz. Kaçak göçmeni bir ilden bir ile taşımaya kimse aracılık etmesin. Bunun için böyle bir yükümlülüğü bugün itibarıyla getiriyoruz.

TIR PARKLARINA KAMERA SİSTEMİ

“TIR parklarına ilişkin bir tedbir de getiriyoruz. BuradaTIR kasalarının brandalarını keserek içine girme veya başka şekilde kaçak yolcu alma durumlarına karşın,TIR ve kamyon parklarına kamera sistemleri kurmayı ve diğer güvenlik tedbirlerini alma tedbirlerini de getiriyoruz.Otobüsle zaten bilet alırken böyle bir yükümlülük söz konusu. Buna uymayanlara cezaların kesilmesine dair talimat veriyoruz. Bilerek taşıyorsa insan kaçakçılığına girer, aynı zamanda idari para cezasına girer.

Bizde ‘yabancı düşmanlığı’ diye bir kavram yoktur. Batının vardır. Komşusu açken tok yatanı sorgulayan bir inancın mensuplarıyız. Birileri kendi değerlerimizden bizi koparmaya çalışabilirler. Göç meselesi bir insanlık meselesidir.

Önümüzdeki süreçlerde başka hangi krizlerle ve göçlerle karşılaşacağımızı da bilmiyoruz. Türkiye olarak göç yönetimini temelde 3 sac ayağı üzerine kurguladık. Bunların da kendi içlerinde alt başlıkları var. ABD Trump döneminde toplam 725 kilometre sınır duvarı inşa edebildi. Biz ise çok daha zor bir coğrafyada 1028 kilometre duvar inşa ettik. Toplam sınır güvenlik duvar uzunluğumuz 1316 kilometre olacak.

Diğer Güncel Haberleri İçin TIKLA

nakitbahisikimisli