Dünyada yapan ilk ve tek kişi! Peruk takarak girdi, Kainat Güzeli oldu

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr –Her şey 26 yaşındaki Anglee Kumar’ın kendini sürekli yorgun hissetmesi ve kalp çarpıntısı yaşamasıyla başladı. Koşa koşa acil servise giden genç kadına göğsünde iltihaplanma olduğunu söylediler. Her zaman sağlıklı yaşama önem veren Anglee, aldığı teşhis ve tedavilerden sonra da düzelmeyince soluğu başka bir doktorda aldı. Tam bu sırada İngiltere’de yaşayan Anglee, Londra’nın en iyi hukuk firmalarının birinde iş bulmuştu. Doktorlar yoğun iş temposuna sahip genç avukata alkol ve kahveyi kesmesini tavsiye ettiler. Ancak Anglee tüm tavsiyelere harfiyen uymasına rağmen sıkıntıları hâlâ devam ediyordu. Anglee’a önce çölyak hastası olabileceği söylendi, ancak buna ikna olmayıp ikinci bir görüş aldığında ise “Ciddi bir sorunun yok” diyerek geri gönderildi.


Birkaç ay içinde Anglee’nin kan tahlilinden ultrasona yaptırmadığı test kalmadı, hatta 7 gün boyunca EKG çektirdi. Ancak tüm sonuçları normal görünüyordu. Tüm çabaları sonuçsuz kalan Anglee,bilgisayarlı tomografiye (BT) gerek görmeyen doktorlarına karşı çıkarak kendisine BT taraması yapılması konusunda ısrar etti.

‘Babası isterse dönecek’

10 KİLO VERDİ, SAÇLARI VE KAŞLARI DÖKÜLDÜ

Ve sonuçlar geldiğinde artık her şey ortadaydı. Bu taramanın sonunda genç avukata lenfositlerin oluşturduğu bir kanser tipi olan Hodgkin dışı lenfoma teşhisi kondu. Bu hastalık genellikle boyun, koltuk altı veya kasıkta ağrısız şişliklerle kendini belli etmesine rağmen, bu şikayetlerin hiçbiriAnglee’da görülmemişti. Teşhisin hemen ardından2021 yılının kasım ayında kemoterapi tedavisine başlandı ve yumurtalıklarında meydana gelebilecek olası hasar nedeniyle yumurtaları donduruldu.Anglee, kemoterapiden dolayı saçlarını, kaşlarını ve kirpiklerini kaybetmiş ve 10 kilo vermişti. Kanser yolculuğu ilerledikçe önceki yaşamına nasıl döneceğini düşünen Anglee, yaşadıklarını verdiği bir röportajda şöyle dile getirdi:

Alıntı Metni


Tutankhamun’un hazinesini çalmış!

KAİNAT GÜZELİ OLDUYaşadığı bu zorluklar Anglee’nin bakış açısını da değiştirdi. Öyle ki genç kadın2022 yılının ocak ayında Miss Universe olarak bilinen Kainat Güzellik Yarışması’na başvurdu. Bu yarışmaya diğer kadınlara zorluklar karşısında güvenlerini kaybetmemeleri için ilham vermek adına katılmak istedi. Anglee peruk takarak girdiği yarışmada ikinci oldu ve güzellik yarışmasına katılan ilk kanser hastası unvanını da kazandı.Kemoterapi tedavisi biten genç kadın artık tamamen iyileşmiş durumda. Şimdilerde İngiltere’nin en büyük hayır kurumlarından biri olan Macmillan Kanser Derneği’nin iyilik elçisi olan ve Londra’nın en ünlü hukuk firmasında kariyerine devam edenAnglee yaşadıklarını şu sözlerle aktardı:

Alıntı Metni
Emekli promosyonu 8000 TL’ye dayandı
Para kazanmak için tek yaptıkları köy köy gezmek
Content Video – Dünyada yapan ilk ve tek kişi! Peruk takarak girdi, Kainat Güzeli oldu

Diğer Son Dakika Haberleri İçin TIKLA

nakitbahisikimisli