Fındık fiyatını açıklayacak

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3.5 yıl aranın ardından yarın Ordu’ya geliyor. Altınordu ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda fındık fiyatını açıklayacak olan Erdoğan, 223 kurum ve kuruluş tarafından yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini de gerçekleştirecek. AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin “Cumhurbaşkanımız öncelikle burada toplu açılış törenine katılacak. Sonrasında partililerimiz ile buluşacak ve akabinde de bölgemizi ilgilendiren ve yaklaşık 8 milyon insanı ilgilendiren fındığın fiyatı açıklanacaktır. Cumhurbaşkanımız, bütün Karadeniz Bölgesi’ne fındık fiyatını buradan duyuracak” dedi.

‘Fındık müstahsilini asla enflasyona ezdirmeyiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta içi TRT özel yayınında konuyla ilgili ‘Şimdi bu hafta sonu mesela ben Ordu’ya gidiyorum. Ordu’da da orada şimdi herkesin beklentisi ‘Acaba fındık fiyatları ne olacak’. Açıklayacağız tabii, işimiz o. Zaten yani çayın olduğu yerde onu açıklıyoruz, buğdayın olduğu yerde buğdayı açıklıyoruz.

Şimdi fındığın olduğu bölgeler Trabzon, Ordu, Samsun, Sakarya, Düzce, vesaire onların da artık şu anda mevsimi geldi. Yani alavere dalaverecilere falan işi bırakmadan biz bu açıklamayı yapacağız. Bu açıklamayı yaparken ben Bay Kemal’in ağzına bakıp bir de ortağı hanımefendinin ağzına bakıp da biz rakam açıklayamayız, bizim sırtımızda küfe var. Dolayısıyla bu küfenin gereği neyse biz bu açıklamayı yaparız; ama bu açıklamayı yaparken de bütün fındık müstahsilini asla enflasyona filan biz ezdirmeyiz.’ açıklamasında bulunmuştu.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA