Johnny Depp-Gregg ‘Rocky’ Brooks davasında sürpriz gelişme!

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

‘Karayip Korsanları’ yıldızı Johnny Depp’in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyonlarca dolarlık dava, 1 Haziran’da sonuçlandı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

‘Karayip Korsanları’na geri mi dönüyor?

YENİDEN MAHKEMEYE ÇIKMASI BEKLENİYORDU

Olaylı davanın sonra ermesinin ardından Johnny Depp’in, 2017’de Gregg ‘Rocky’ Brooks’a saldırdığı suçlamaları nedeniyle 25 Temmuz’da yeniden mahkemeye çıkması ve bir kez daha Heard ile hukuk savaşında kendisine zafer kazandıran avukatı Camille Vasquez tarafından savunulması beklenirken; yeni bir gelişme yaşandı.

ANLAŞMAYA VARDILAR

The Hollywood Reporter’a göre, 59 yaşındaki aktör, Pazartesi günü Greg ‘Rocky’ Brooks ile yasal bir anlaşmaya vardı. Anlaşmanın ayrıntıları mahkeme belgelerinde açıklanmadı, ancak Depp’in Ağustos ayının sonuna kadar anlaşma şartlarını yerine getirmemesi durumunda dava devam edecek.

NE OLMUŞTU?

Depp, ‘City of Lies’ filmini çekerken Brooks’a ‘suratına yumruk atması için 100.000 dolar ödeyeceğini’ söylemeden önce, kaburgalarını iki kez yumruklamaktan dava edilmişti.

Brooks ayrıca aktörün ‘sarhoşluğunun ve öfkesinin düşmanca, küfürlü ve güvensiz bir çalışma ortamı yarattığını’ ve bunun da sonunda, filmin çekimleri sırasında Depp tarafından saldırıya uğramasına neden olduğunu iddia etmişti. Gregg Brooks, olayla ilgili dava açma hakkından feragat eden bir kağıt imzalamayı reddettiğinde ise filmden kovulduğunu söylemişti.

Ancak Depp, eylemlerinin nefsi müdafaa olduğunu ve Brooks’un başkalarını ‘kışkırttığını’ ifade etmişti.

DAVA SONRASI İLK PROJESİ

Öte yandan eski eşi Amber Heard ile yaşadığı çalkantılı ilişkisi nedeniyle kariyerinde zor günler yaşayan ve şimdilerde itibarını geri kazanan Johnny Depp, hayatında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Karalama davası sürecinde Heard’ün iddialarının kariyerine zarar verdiğini ve ‘Karayip Korsanları’ndaki rolünü bu nedenle kaybettiğini sık sık dile getiren oyuncu, yeni film projesiyle beyazperdeye dönüyor.

‘La Favorite’ adlı filmde rol alacak olan Depp, Fransız Kralı XV. Louis’yi canlandıracak. ‘Polisse’ ve ‘Mon Roi’ gibi filmlerle bilinen Maiwenn Le Besco’nun yönetmen koltuğunda oturacağı film, Depp’in dava sonrası gelen ilk projesi olacak. 2023 yılında vizyona girmesi beklenen film aynı zamanda oyuncunun ilk Fransız yapımı olacak.

Winona Ryder’dan Johnny Depp itirafı!
‘Masumsanız, af dilemezsiniz’

Diğer Magazin Haberleri İçin TIKLA

galabetCasibom