Mehmet Ali Erbil’den yeni oyunculara tepki! ‘Dünyanın parasını alıyor!’

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Mehmet Ali Erbil ve Tolga Yüce, Hollywood yapımı ‘The Hope’ filminden gelen teklife ‘Evet’ yanıtını vererek, projenin oyuncu kadrosuna dahil oldu. İkili, önceki gün dünyaca ünlü yıldızların yer alacağı ve prestijli film festivallerinde yarışacak filmin afiş çekimi için Nişantaşı’nda bulunan stüdyoda bir araya geldi.

“UMUDUMUZ OSCAR’A ADAY OLMASI”

Çekim arasında muhabirlerin sorularını yanıtlayan Erbil, Oscar’a aday bir iş yapmak istediklerini belirterek, “Türk asıllı Amerikalı yönetmen Sean GK, ödüllü bir yönetmen. Beş kıtada birden ödül almış. Güzel bir senaryo, çok umutluyuz. Adı da zaten ‘The Hope’, ‘Umut’ demek. Uzun zaman sonra ilk defa komedi oynamayacağım, trajik bir roldeyim. Galası Amerika’da yapılacak. Sürpriz üç tane Hollywood oyuncusu olacak. Dünyanın birçok yerinde festivallere katılacak. En az 10 festival olacak. Umudumuz Oscar’a aday olması” dedi.

“TERS KÖŞE YAPACAĞIM”

Filmde Alzheimer hastası bir adamı canlandıracak olan ünlü şovmen, “Beni çok farklı bir karakterde göreceksiniz. Ters köşe yapacağım. Seyirciyi daha başında ele alacak bir film. 3-4 yıl aradan sonra ilk defa bir filmde rol alacağım. Türk yapımlarının, özellikle dizilerin yurt dışına yer alması sektör adına çok önemli. Özellikle Türki Cumhuriyetleri’nde bizdekinden daha çok tanıyorlar starlarımız. Burak Özçivit falan yetenekli arkadaşlarımız var” şeklinde konuştu.

‘Yaşa bakmam’

“SİNEMAYI BİTİRDİLER, DİZİLERİ DE BİTİRECEKLER”

Festival filmlerinde büyük paraların konuşulmadığını ve egoların ön planda olmadığını vurgulayan 65 yaşındaki sanatçı, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Alıntı Metni

“BİZİMKİLER O PARAYA KOLUNU KALDIRMAZ”

Son olarak Hande Erçel ile ‘Sen Çal Kapımı’ dizisinde rol alan Kerem Bürsin’in “Türk oyuncularda ego oluyor” sözleri hatırlatılan Erbil, “Kendi ne yapıyor? Kendi almıyor mu para? Bedavaya mı çalışıyor? Size örnek vereyim; Romanya’nın en ünlü aktörü, günlük dizide ayda beş bin euroya oynuyor. Bizimkiler o paraya kolunu kaldırmaz. Biz öyle büyük paraları bir arada görmedik” açıklamasını yaptı.

“ADAM OLMAK ÇOK ZOR”

Geçtiğimiz günlerde sırtında çıkan sivilce için hastaneye başvuran komedyen, iki dakikalık muayene için kendisinden bin 300 TL alındığı söylemiş ve bu duruma isyan etmişti. Doktor olan kardeşi Yeşim Erbil’in kendisini desteklediğini dile getiren Erbil, “Kardeşim benden yana çıktı. Herkes doktor olabilir ama adam olmak çok zor. İstersen 30 sene oku. Benim kardeşim hastası köyünden bir tavuk getirir, 20 bin dolarlık ameliyatı bedava yapar. Böyle bir kardeşim var. Kendi dalında bir numara profesör” ifadelerini kullandı.

‘Elimi değdirdiğim meşhur oluyor’

“SENARYO ÇOK ETKİLEYİCİ”

Filmde rol alacak Tolga Yüce, “Bir Hollywood projesi olması benim için çok anlamlı. En anlamlısı ise ‘Manevi baba’ dediğim insanla aynı filmde rol almak. Senaryo çok etkileyici. Okurken gözlerim doldu” yorumunda bulundu.

FESTİVALLERDE ÖDÜL İÇİN YARIŞACAK

Cannes Film Festivali, Sundance Film Festivali, New York Film Festivali gibi yurt dışındaki prestijli festivallerde yarışacak olan yapım, festival yolculuğu sona erdikten sonra ABD, Avrupa ülkeleri, İngiltere ve Orta Doğu’da vizyona girecek.

‘Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi’

Diğer Magazin Haberleri İçin TIKLA