Sahibinden.com internet sitesine soruşturma başlatıldı

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

Sahibinden.com internet sitesi, konut ve otomobil piyasasında hakim rolü ile dikkat çekiyor. Otomobil ve konut fiyatları buradaki ilanlara göre şekillenirken, vatandaşlardan fiyatların manipüle edildiğine dair şikayetler geldi. Sahibinden.com şirketinin hakim rolünü kötüye kullandığına dair iddiaların ardından hareket geçildi. Rekabet Kurulu, şirkete soruşturma başlattı.

Rekabet Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. AŞ’nin emlak ve vasıta satış/kiralama hizmetlerine yönelik çevrim içi platform hizmeti pazarlarında sahip olduğu hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı iddiası ile 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 30.06.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak Sahibinden Bilgi Teknolojileri Paz. ve Tic. A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-29/469-M sayı ile karar verdi.”

Diğer Son Dakika Haberler İçin TIKLA