Sıkıntılara çareyi yine biz bulacağız

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

ANKARA Milliyet – Erdoğan, mektupta 2023 seçimlerinin kritik bir öneme sahip olduğunu vurgularken, “Kuruluşundan beri sandıktan 15 defa birinci çıkan AK Parti’yi, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde yeniden zafere ulaştırmakta kararlıyız” dedi. Erdoğan’ın partililere yönelik mektubunda ise “2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde bir kez daha desteğinize talibiz. Ülkemizin bugüne kadarki tüm meselelerini nasıl çözdüysek, bugünkü sıkıntılarına da yine biz çare bulacağız” ifadeleri yer aldı.

Erdoğan, AK Parti’nin 21. kuruluş yıldönümü vesilesiyle, AK Parti’ye halen üye olan kurucu kadroya yönelik bir mektup kaleme aldı. AK Parti kurucularına “Değerli dava ve yol arkadaşım” diye seslenen Erdoğan, “Bundan 21 yıl önce, sizlerle birlikte AK Partimizin resmi kuruluşunu tamamlayarak, milletimize hizmete ve ülkeyi yönetmeye talip olmuştuk. ‘Bir olduk 21 olduk’ şiarıyla çıktığımız bu yolda, ilk günkü heyecanla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

‘Gece gündüz çalıştık’

Milletin, kuruluşunun üzerinden 16 ay geçmeden girdiği ilk seçimde AK Parti’yi açık ara farkla iktidara getirdiğini söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Türkiye’nin, vesayetin sancılarıyla kıvrandığı, geri kalmışlığın yükünün altında ezildiği, istikrar ve güvensizlik bataklığında çırpındığı, dört bir yandan hak ve özgürlük taleplerinin yükseldiği velhasıl tarihin en bunalımlı dönemlerinden birini yaşadığı bir süreçte üstlendiğimiz bu ağır sorumluluğun hakkını vermek için gece gündüz çalıştık. Bugün dönüp geriye baktığımızda, 20 yılda asırlık bir demokrasi ve kalkınma hamlesi gerçekleştirdiğimizi memnuniyetle müşahede ediyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora her alanda Türkiye’nin sadece eksiklerini gidermekle kalmadık, gelecekte yapacağı atılımların da altyapısını kurduk. Şimdi bu güçlü altyapının üzerinde 2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu inşa ederek, ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirmek istiyoruz.”

2023 seçimlerinin kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Kuruluşundan beri sandıktan 15 defa birinci çıkan AK Parti’yi, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde yeniden zafere ulaştırmakta kararlıyız. İnşallah partimizin bir sonraki kuruluş yıl dönümü mutluluğunu, ülkemizi hedeflerine bir adım daha yaklaştırmış bulunmanın gururuyla, yine hep beraber yaşayacağız. AK Partimizin bir neferi olarak, 21 yıldır AK Parti’mize ve onun asli sahibi olan milletimize yaptığınız hizmetler için size şükranlarımı sunuyorum.”

‘Biz çare bulacağız’

Erdoğan’ın, etkinlikler kapsamında kurulacak “AK Nokta”larda partililere dağıtılacak mektubunda ise şu ifadeler yer aldı:
“Kuruluşundan beri girdiği her seçimden birinci çıkan AK Parti olarak, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde bir kez daha desteğinize talibiz. Ülkemizin bugüne kadarki tüm meselelerini nasıl çözdüysek, bugünkü sıkıntılarına da yine biz çare bulacağız”

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA