‘Yıkım masasında garnitür oldular’

Haberi Paylaşmayı Unutmayın

ANKARA Milliyet –AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

GURUR YAŞIYORUZ: Partimizin kuruluşunun 21. yıldönümüne kavuşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aradan geçen süre zarfında kurucu değerlerimizden, bizi biz yapan kadim prensiplerden taviz vermeden yolculuğumuzu sürdürdük. Yasakçılara rağmen milletimizin özgürlük alanlarını genişlettik. Terör örgütlerine rağmen güvenliği ve adaleti tahkim ettik. Vesayetçilere rağmen milli iradenin üstünlüğünü bu ülkede biz hakim kıldık. Milletin kesesinden geçinen tufeylilere rağmen ekonomimizi her yıl büyütmeyi başardık. Batıya lejyonerlik yapmayı marifet sanan içimizdeki mandacılara rağmen dış politikamızı güçlendirdik; itibar ve özgüven kazandırdık.

BENZER SENARYO: Yapmak, imar ve ihya etmek zor; yıkmak, yok etmek kolaydır. Bu çarpıcı hakikati, 2019 mahalli idareler seçimlerinde el değiştiren belediyelerin beceriksizliğinden, savunma sanayiindeki gururumuz olan İHA, SİHA ve Akıncılara yönelik tehditlere kadar her alanda görüyoruz. Gönüllü kuruluşlarımızı hedef alan linç kampanyalarında, her gün dozu biraz daha artan hesaplaşma çağrılarında, 28 Şubat bakiyesi kimi kendini bilmezlerin başörtülü kadınlarımıza yönelik hezeyanlarında görüyoruz. Milletimize kurşun sıkmış FETÖ’cü alçaklarla fotoğraf verme yarışından, bölücü örgütün uzantılarıyla iş birliği yapma pervasızlıklarına kadar pek çok alanda bunu görüyoruz. Son 21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden bakan, üsttenci CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor. Girdikleri her seçimde sandıkta milletten tokat yiyenler, maalesef iktidara gelmek için darbelerden, sokak olaylarından, dış desteklerden hatta FETÖ’cü alçaklardan bile medet ummuşlardır. 27 Mayıs’tan itibaren demokrasimizin askıya alındığı vesayet girişimlerinin hepsinin arkasında işte bu baskıcı, jakoben, dayatmacı zihniyet var. 2023’e giden süreçte benzer senaryoların tekrar tedavüle konulduğuna şahit oluyoruz.

TEHDİT EDİYOR:Ülkeye ve millete hizmetten başka hiç bir gayesi olmayan bürokratlar, Bay Kemal tarafından çok açık, net tehdit ediliyor. Devletimizin iş yapamaz hale getirilmesi isteniyor. Zaman değişse de aktörler değişse de ifadeler değişse de oynanan oyun değişmiyor. Milletimizin birliğine, toplumumuzun huzuruna, devletimizin güvenliğine, demokrasimizin kazanımlarına yönelik bu saldırıların başrolünü son 70 yıldır olduğu gibi bugün de yine CHP üstlenmektedir. Farklı düşünen, farklı giyinen, farklı siyasi tercihlerde bulunan insanlar CHP ve ortakları tarafından tehdit edilmekte, sindirilmeye, korkutulmaya çalışılmaktadır. Yaşanan her hadise, bunların çeşitli maskelerin arkasına gizledikleri faşist yüzlerini, baskıcı, diktacı, nobran karakterlerini açıkça gösteriyor. Tüm bunlar gün gibi ortadayken siyasi hırsları sebebiyle muhalefetin yıkım masasında garnitür olarak yer almakta hiçbir beis görmeyenleri milletimizin takdirine havale ediyoruz.

KENDİ HALLERİNE BIRAKIYORUZ: CHP’li yazar ve siyasetçilerden her gün zılgıt yedikleri halde üç kuruşluk menfaatleri için geçmişlerini reddedenleri kendi hallerine bırakıyoruz. Biz milletimizle birlikte hak yolda ilerlemeye, ülkemize eser ve hizmet kazandırmaya devam edeceğiz.Önümüzde Manisa’da toplu açılış ve mitingimiz olacak. 25’inde Ahlat, 26’sında Malazgirt’te olacağız.

‘Kast sistemine son verdik’

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere hayata geçirdiğimiz reformlarla sessiz bir devrime imza attık. Türkiye bizim dönemimizde sadece ayağına vurulmuş asırlık prangalarını kırmadı aynı zamanda mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast düzeninden de kurtuldu. Yıllarca bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar. Yıllarca bu milletin çocuklarının okumasını, üniversitelere gitmesini, belli konumlara gelip belli meslekleri yapmasını suni sebeplerle engellediler. ‘Sen işçisin işçi kal’, ‘Sen köylüsün köyünde kal’, ‘Sen fakirsin fakir kal’ dediler. Darbe dönemlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini, büyümesini, dünyada hak ettiği yeri almasını sabote ettiler. Kadınlarımızın başörtülü başörtüsüz diye ayrımcılığa uğradığı, evlatlarımızın kılık kıyafetlerinden dolayı üniversite kapılarından kovulduğu, gençlerimizin okullarından dolayı adaletsizliğe maruz kaldığı, temel hak ve hürriyetlerin belli toplum kesimlerine, yalnızca elitlere mahsus imtiyazlar olarak görüldüğü işte bu kast sistemine biz son verdik. Devletin, siyasetin, bürokrasinin ve iş dünyasının kapılarını hangi kökene, bölgeye, siyasi görüşe sahip olursa olsun bu ülkenin tüm evlatlarına biz açtık. Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki bugünün Türkiye’si, 21 yıl öncesine göre daha demokratik, daha özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye’dir.

21. yıl şarkısı çalındı

Erdoğan sahneye çıkarken salonda AK Parti’nin 21. yıl dönümüne özelşarkısı çalındı. Bunun üzerine Erdoğan kürsüden salona, “Bir oylama yapalım bakalım beğendiniz mi?” diye sordu; salondan alkış gelince, “Gerçekten beğendiyseniz akşam yine çalalım ama beğenmediyseniz yenisini yaptıralım” dedi. Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya dönerek, “Arkadaşlar beğendiler galiba. Hayati Bey sen ne diyorsun, güzel mi? Tamam o zaman” şeklindeki sözleri salondakileri gülümsetti.

Diğer Siyaset Haberleri İçin TIKLA